Przejdź do treści głównej

Organizacjo, złóż CIT-8 [infografika]

autor(ka): Renata Niecikowska, poradnik.ngo.pl
2016-03-07, 03:30
Trudny temat na obrazku, czyli infografika o ważnym obowiązku organizacji pozarządowych, jakim jest złożenie deklaracji podatkowej CIT-8 w urzędzie skarbowym do końca marca.

Złożenie CIT-8 w urzędzie skarbowym do 31 marca każdego roku to obowiązek wszystkich fundacji, stowarzyszeń, stowarzyszeń zwykłych, klubów sportowych, nawet jeśli np. utrzymują się tylko ze składek, drobnych darowizn, nie miały żadnych przychodów i kosztów w poprzednim roku.

O podatku dochodowym od osób prawnych i CIT-8 w kontekście organizacji pozarządowych czytaj także tutaj:

Uwaga: 31 marca to termin obowiązujący organizacje pozarządowe, których rok oborotowy pokrywa się z rokiem kalendarzowym (tak jest w przypadku większości organizacji). Jeśli rok obrotowy jest inny niż rok kalendarzowy to organizacja sporządza CIT-8 odpowiednio do ostatniego dnia trzeciego miesiąca roku następującego po jej roku obrotowym.

Obejrzyj infografikę, poleć innym skorzystanie z niej!

 


Więcej informacji, jak przestrzegać prawa w NGO, jakie przepisy są ważne dla NGO – znajdziesz w serwisie poradnik.ngo.pl.

„Pozarządowe Centrum Informacji, Wiedzy i Opinii ngo.pl.” Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Źródło: inf. własna (poradnik.ngo.pl)
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 21 4

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • obowiązki
  • PDOP
  • podatki