Przejdź do treści głównej

SCWO: Webinarium portalu ngo.pl. Idzie nowe – zmiany w ustawie o stowarzyszeniach

autor(ka): Renata Niecikowska, poradnik.ngo.pl
2016-05-11, 10:28
bezpłatne
archiwalne
Niedługo wejdzie w życie nowelizacja stowarzyszeń. W wyniku zmian już 7 (a nie 15) osób będzie mogło założyć stowarzyszenie. To znacząca zmiana – a jakie będą inne, jak powinny przygotować się do nich stowarzyszenia? Zapraszamy na webinarium dla doradców organizacji oraz pracowników administracji.

Webinarium poświęcone będzie zmianom w ustawie Prawo o stowarzyszeniach, które zaczną obowiązywać już od 20 maja 2016 r. Kierowane jest do osób z centrów wparcia oraz z administracji, doradzających  organizacjom, wpierających osoby zakładające stowarzyszenia czy współpracujących na co dzień ze stowarzyszeniami.

Uwaga: Podczas spotkania skupimy się na zmianach dotyczących:

 • stowarzyszeń rejestrowanych w KRS – tych, które już działają i tych, które dopiero mają powstać,
 • starostw, jako organów nadzoru dla stowarzyszeń.

Na końcu odpowiemy na pytania uczestników i uczestniczek webinarium.

Zapraszamy na webinarium organizowane przez portal ngo.pl – czwartek, 12 maja 2016 r., ruszamy o godzinie 15.00, kończymy około godz. 16.30.

Webinarium poprowadzi Monika Chrzczonowicz – doradczyni serwisu poradnik.ngo.pl. Wspiera organizacje merytorycznie w aspektach formalno-prawnych związanych m.in. z zakładaniem i rejestracją nowych podmiotów, podpowiada organizacjom jakie mają prawa i obowiązki, jakich terminów powinny dotrzymać. Doradza również w aspektach związanych z likwidacją, działalnością odpłatną pożytku publicznego, działalnością gospodarczą i współpracą z samorządem. Jest członkinią Zarządu Sieci SPLOT i członkinią warszawskiego KDS ds. organizacji wspierających.

Aby wziąć udział w webinarium:

 1. Kliknij link do rejestracji i zarejestruj się: https://boris1.clickwebinar.com/scwo-webinarium-portalu-ngo-pl-dla-doradcow-organizacji-i-administracji-idzie-nowe-zmiany-w-ustawie-o-stowarzyszeniach/register?_ga=1.138135863.648924077.1439452098, podaj uważnie swój adres e-mail.
 2. Na podany adres e-mail otrzymasz potwierdzenie rejestracji wraz z linkiem do naszego webinarium.
 3. W dniu webinarium kliknij link lub zielone hasło „dołącz” z powyższego e-maila.
 4. Zachęcamy, aby dołączyć do nas na kwadrans przed startem webinarium – to idealny czas, aby sprawdzić jakość swojego połączenia lub oswoić się z webinarium.
 5. Dopóki nie rozpoczniemy spotkania na żywo, będziesz oczekiwał/-a w tzw. „poczekalni” – gdzie możesz przeczytać krótką informację o zaproszonym ekspercie.

Jeśli korzystasz ze Skype'a, koniecznie wyloguj się na czas udziału w webinarium, gdyż może to być przyczyną zakłóceń w odbiorze.

Jakiego sprzętu potrzebuję, aby wziąć udział w webinarium?

 1. wystarczy komputer z dostępem do Internetu
 2. zasadniczo nie potrzebujesz żadnego specjalnego oprogramowania, ważne abyś miał/a zainstalowany aktualny bezpłatny Adobe® Flash® Player 11.3 (link tutaj: https://get.adobe.com/pl/flashplayer/ )

Jeśli korzystasz z system operacyjnego Linuks, to warunkiem udziału w webinarium jest to, że masz zainstalowaną najnowszą wersję przeglądarki Google Chrome, która ma wbudowany Flash.

Jeżeli chcesz uczestniczyć w webinarium na tablecie lub smartfonie to pobierz wcześniej odpowiednią bezpłatną aplikację:

Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=air.com.implix.clickmeetingmobile

iPad, iPhone: https://itunes.apple.com/us/app/clickmeeting-online-meetings/id503160300?ls=1&mt=8

Blackberry: https://appworld.blackberry.com/webstore/content/90207/?lang=EN

Po pobraniu aplikacji, wpisz kod PIN, który otrzymasz w e-mailu potwierdzającym rejestrację na webinarium.

Uwaga: Ilość miejsc jest ograniczona do 100 osób uczestniczących – decyduje kolejność logowania się do pokoju online w dniu webinarium, osoba logująca się jako 101 nie będzie już miała możliwości udziału – data rejestracji nie ma związku z liczbą miejsc.

Webinarium jest nagrywane – zainteresowani będą mogli obejrzeć film z webinarium, który zostanie udostępniony na ngo.pl w maju br.

***

Portal ngo.pl dziękuje Stowarzyszeniu Boris za wsparcie w realizacji webinarium.

W realizacji webinarium wspiera nas Dorota Kostowska (dorotakostowska.pl).

organizator: Stowarzyszenie Klon/Jawor, ngo.pl

 

 Poznaj ofertę SCWO: warszawa.ngo.pl/scwoŹródło: inf. własna (poradnik.ngo.pl)
Data wydarzenia: 2016-05-12
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 6 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

 • nadzór
 • prawo