Przejdź do treści głównej

Zamów poradnik: Działalność odpłatna organizacji pozarządowych

autor(ka): RN, sklep.ngo.pl
2018-09-18, 10:40
Twoja organizacja chce rozpocząć prowadzenie działalności odpłatnej pożytku publicznego, ale nie wiecie, jak się do tego zabrać? W rozwikłaniu tajników tej formy finansowania działań stowarzyszenia/fundacji pomoże poradnik z serii ABC III SEKTORA. Zamów!

Przychodzi moment w życiu stowarzyszenia czy fundacji, kiedy tradycyjne źródła finansowania – dotacje, darowizny, składki członkowskie – nie wystarczają na rozwijanie działalności. Dlatego organizacje pozarządowe poszukują innych źródeł finansowania. Mogą być nimi pieniądze ze sprzedaży usług lub towarów, czyli m.in. przychody z działalności odpłatnej.

Co w publikacji?

W poradniku – „Działalność odpłatna organizacji pozarządowych. Praktyczny poradnik” – autorzy wyjaśniają w praktyczny sposób na czym polega działalność odpłatna pożytku publicznego oraz co należy zrobić, aby organizacja mogła ją rozpocząć. W poradniku Czytelnicy i Czytelniczki znajdą m.in. informacje o:

  • zasadach prowadzenia działalności odpłatnej pożytku publicznego,
  • ograniczeniach prawnych,
  • typach działalności odpłatnej,
  • dokumentacji, obowiązkach podatkowych.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć spis treści i wybrane fragmenty „Działalność odpłatna organizacji pozarządowych. Praktyczny poradnik”.

Jak zakupić?

Zamów poradnik w sklepie internetowym >>

Wydanie 1, 2016, 88 stron
Cena: 21,00 zł/1 egz.
Autorzy: zespół poradnik.ngo.pl, red. Alina Gałązka
Stan prawny: 1.06.2016

Wydawca: Stowarzyszenie Klon/Jawor

Poradnik jest też dostępny w sprzedaży w formacie pdfa on-line >>

Zamów praktyczny notes ngo.pl lub pozarządową koszulkę – sprawdź ofertę: NOTESY, KOSZULKI.

***

Publikacja została wydana w serii ABC III SEKTORA. ABC to nowoczesne poradniki Stowarzyszenia Klon/Jawor dla stowarzyszeń i fundacji oraz osób zajmujących się działalnością społeczną. Inne tytuły z tej serii: „Pakiet startowy. Poradnik dla nowo powstałych organizacji”, „Mocni w promocji”.

 

Zapraszamy na pozarządowe zakupy. Kupując w sklep.ngo.pl wspierasz działania statutowe Stowarzyszenia Klon/Jawor i portal ngo.pl. Dziękujemy!
Organizator:

Stowarzyszenie Klon/Jawor

Adres:

Szpitalna 5 lok. 5, 00-031 Warszawa, woj. mazowieckie

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 23 0

Skomentuj

|
  • działalność odpłatna
  • fundusze, fundraising, finansowanie