Przejdź do treści głównej

Zgromadzenia: Projekt ustawy wraca do Sejmu?

autor(ka): opr. redakcja ngo.pl
2016-12-07, 12:05
archiwalne
Senatorowie zapowiedzieli wprowadzenie poprawek do projektu ustawy o zgromadzeniach, sugerując się m.in. stanowiskiem Sądu Najwyższego, który wydał miażdżącą opinię o tym projekcie. Oznacza to, że projekt wróci do Sejmu, co wydłuży jego procedowanie.

Jak projekt będzie wyglądał po senackich poprawkach? Czy będzie się zasadniczo różnił od obecnego projektu PiS? I czy w ogóle Senat ostatecznie przegłosuje jakieś poprawki? Projekt, który został skrytykowany przez Rzecznika Praw Obywatelskich, Sąd Najwyższy, Fundację Helsińską i ponad 140 organizacji pozarządowych, zakłada m.in. prawo pierwszeństwa dla zgromadzeń rządowych i kościelnych. Uniemożliwia też organizowanie kontrmanifestacji.

O tym, w jaki sposób dotychczasowy projekt posłów Prawa i Sprawiedliwości utrudni obywatelom organizowanie demonstracji, pisaliśmy w informacji: Zgromadzenia ekspresem przejdą przez Sejm?

Informacja własna portalu ngo.pl

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywność obywatelska
  • dialog społeczny, społeczeństwo obywatelskie
  • państwo, polityka
  • prawa człowieka
  • prawa obywatela
  • prawo