Przejdź do treści głównej

Jak zdobyć piec na ogrzanie lokalu? Sprawdź – Pełnomocnik wyjaśnia

autor(ka): Ewa Kolankiewicz dla warszawa.ngo.pl
2017-01-09, 03:00
archiwalne
Siedziba Twojej organizacji potrzebuje pieca, by ogrzać w zimie lokal i chcesz się dowiedzieć, czy możesz zdobyć na to środki? Tutaj znajdziesz odpowiedź na to pytanie – oto wyjaśnienie przygotowane przez Panią Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi dla serwisu warszawa.ngo.pl.
Pytanie organizacji pozarządowej:

Jak zdobyć piec na ogrzanie lokalu?

Pełnomocniczka Prezydent m.st. Warszawy ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi, Ewa Kolankiewicz, wyjaśnia:

Jednym z elementów konkursu infrastrukturalnego jest dostosowanie pomieszczeń do przepisów BHP, w których znajdują się zapisy dotyczące utrzymywania minimalnych temperatur w miejscach pracy.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26.09.1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy art. 30 brzmi: "W pomieszczeniach pracy należy zapewnić temperaturę odpowiednią do rodzaju wykonywanej pracy (metod pracy i wysiłku fizycznego niezbędnego do jej wykonania) nie niższą niż 14oC (287 K), chyba że względy technologiczne na to nie pozwalają. W pomieszczeniach pracy, w których jest wykonywana lekka praca fizyczna, i w pomieszczeniach biurowych temperatura nie może być niższa niż 18oC (291 K)".

Organizacja musi pamiętać, że zakup pieca grzewczego nie może być powiązany z pierwszym montażem instalacji grzewczej w lokalu.

 

Cykl Pełnomocniczka wyjaśnia ma na celu udzielenie odpowiedzi na pytania zadawane przez organizacje pozarządowe. Przygotowuje go Ewa Kolankiewicz, Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi.

Masz pytanie związane z działalnością organizacji pozarządowych? Wyślij je na adres: .


Szukasz informacji i porad dotyczących NGO? Masz problem z prowadzeniem NGO? Potrzebujesz pomocy prawnej?
Zadaj pytaniehttp://poradnik.ngo.pl/zapytaj.


Poznaj ofertę SCWO: warszawa.ngo.pl/scwoŹródło: Inf. własna [warszawa.ngo.pl]
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 1 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • lokal
  • lokal, siedziba
  • organizacje pozarządowe
  • prawo
  • profesjonalizacja, podnoszenie kwalifikacji
  • wspieranie organizacji
  • wyposażenie