Przejdź do treści głównej

Aktualizacja wniosku o dotację w Witkacu – jak będzie przebiegać? Sprawdź – Pełnomocnik wyjaśnia

autor(ka): Ewa Kolankiewicz dla warszawa.ngo.pl
2017-01-19, 03:00
archiwalne
Złożyłeś wniosek o dotację w generatorze Witkac, chciałbyś go poprawić, ale nie wiesz, jak to zrobić? Tutaj znajdziesz odpowiedź na to pytanie – oto wyjaśnienie przygotowane przez Panią Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi dla serwisu warszawa.ngo.pl.
Pytanie organizacji pozarządowej:

Co dzieje się z ofertą na konkurs dotacyjny w sytuacji, w której komisja konkursowa znacząco obniżyła dotację i w związku z tym organizacja musi lub chce zrezygnować z jakichś działań, musi zmienić budżet (dostosować do nowej kwoty) oraz harmonogram i rezultaty? Czy organizacja będzie pracować w generatorze na ofercie pierwotnie składanej – poprawiając ją? Czy będzie musiała wypełniać całą ofertę od nowa? Czy urzędnik obsługujący dany konkurs będzie widział zmiany naniesione przez organizację? Czy w systemie Witkac zapisana będzie wersja, która podlegała ocenie przez komisję konkursową?

Pełnomocniczka Prezydent m.st. Warszawy ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi, Ewa Kolankiewicz, wyjaśnia:

Po rozstrzygnięciu konkursu ofert (którym jest publikacja zarządzenia Prezydenta m.st. Warszawy w tej sprawie) urzędnicy obsługujący konkursy dotacyjne w generatorze otrzymają dostęp do dwóch zakładek w panelu konkursu – tj. do zakładki „Zmiany” oraz „Umowa”. Dzięki „Zmianom” pracownik Urzędu może „odesłać” organizacji złożoną ofertę do aktualizacji. Urzędnik wskaże obszary (pola), w których organizacja powinna dokonać zmian – zgodnie z wytycznymi komisji konkursowej i dołącza opis zaleceń komisji konkursowej, a także – co jest bardzo istotne! – powinien ustawić datę, po której zakończy się możliwość edycji.

Organizacja pozarządowa, która złożyła ofertę, otrzyma od urzędnika opiekującego się konkursem informację o konieczności wprowadzenia zmian. Informacja ta będzie też widoczna dla oferenta w generatorze w podglądzie oferty (prawy górny róg). Tym samym organizacja otrzyma możliwość edytowania w generatorze Witkac wskazanych przez urzędnika pól, które należy zaktualizować, np. kosztorys. System Witkac przechowuje „stare” wersje złożonych ofert, zatem poprzednia wersja nie zginie – będzie nadal w systemie.

Organizacja pozarządowa, która zmienia częściowo ofertę, np. wskutek przyznania mniejszej dotacji niż ta, o którą aplikowała, nie musi pisać oferty od nowa (tj. wypełniać wszystkich pól). Otrzyma bowiem możliwość edytowania jedynie wybranych pól, np. budżetu oraz harmonogramu, rezultatów i w tych miejscach powinna nanieść zmiany. 

Aby rozpocząć proces edycji projektu oferty, trzeba będzie użyć funkcji „Edytuj ofertę”. Na tym etapie oferent będzie mógł dokonać zmian jedynie w obszarach wskazanych przez pracownika Urzędu. Ofertę będzie można dostosowywać wielokrotnie – aż do zakończenia czasu wyznaczonego na edycję lub do kliknięcia przez oferenta przycisku „Wyślij ofertę” – przycisk ten trzeba będzie kliknąć, aby poprawiona oferta mogła zostać przyjęta.  Jeżeli wprowadzone poprawki nie będą satysfakcjonujące, pracownik urzędu może znowu poprosić o dokonanie zmian uruchamiając ponownie powyższy proces.

 

Cykl Pełnomocniczka wyjaśnia ma na celu udzielenie odpowiedzi na pytania zadawane przez organizacje pozarządowe. Przygotowuje go Ewa Kolankiewicz, Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi.

Masz pytanie związane z działalnością organizacji pozarządowych? Wyślij je na adres: .


Szukasz informacji i porad dotyczących NGO? Masz problem z prowadzeniem NGO? Potrzebujesz pomocy prawnej?
Zadaj pytaniehttp://poradnik.ngo.pl/zapytaj.


Poznaj ofertę SCWO: warszawa.ngo.pl/scwoŹródło: Inf. własna [warszawa.ngo.pl]
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 5 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dotacje
  • fundusze, fundraising, finansowanie
  • miasto
  • organizacje pozarządowe
  • profesjonalizacja, podnoszenie kwalifikacji
  • wniosek
  • wspieranie organizacji
  • współpraca z administracją