Przejdź do treści głównej

W styczniu pamiętaj o podatku od nieruchomości! [infografika]

autor(ka): Renata Niecikowska, poradnik.ngo.pl
2017-01-25, 06:46
archiwalne
Podatek od nieruchomości płacą fundacje, stowarzyszenia, jeśli są właścicielem (np. lokalu w budynku), ale także wtedy, gdy np. wynajmują lokal od samorządu. W związku z tym muszą co roku, w styczniu, ten podatek policzyć i złożyć deklarację w sprawie podatku w swoim urzędzie gminy. Trzeba to zrobić do 31 stycznia.

Podatku od nieruchomości nie płacą organizacje mające status organizacji pożytku publicznego (OPP) w zakresie prowadzonej przez nie nieodpłatnej działalności pożytku publicznego. Mimo tego zwolnienia składają do 31 stycznia każdego roku tzw. deklarację zerową.

UWAGA! Jeśli obowiązek powstał w trakcie roku, to musimy złożyć deklarację o podatku od nieruchomości w ciągu 14 dni od zdarzenia, np. podpisania i wejścia w życie umowy najmu lokalu od gminy. 

Więcej: http://poradnik.ngo.pl/podatek-od-nieruchomosci

Poniżej (Pliki do pobrania) można znaleźć infografikę w formacie A4 do wydruku oraz opis infografiki w formacie pdf/txt (dla osób niewidzących, niedowidzących).Poznaj ofertę SCWO: warszawa.ngo.pl/scwoŹródło: inf. własna (poradnik.ngo.pl)
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • księgowość
  • lokal, siedziba
  • obowiązki
  • podatki