Przejdź do treści głównej

Organizacjo, sporządź sprawozdanie finansowe! [infografika]

autor(ka): Renata Niecikowska, poradnik.ngo.pl
2017-03-13, 03:40
archiwalne
Każda organizacja pozarządowa sporządza sprawozdanie finansowe za 2016 rok najpóźniej do końca marca 2017 roku, a w kolejnych miesiącach wysyła je do różnych urzędów. Przypominamy, jak wywiązać się z tych obowiązków.

Sporządzenie sprawozdania finansowego to obowiązek wszystkich zarejestrowanych w KRS fundacji, stowarzyszeń (także stowarzyszeń zwykłych, czyli będących w ewidencji starosty, a nie w KRS), klubów sportowych – niezależnie od tego, czym się zajmują i nawet wtedy, jeśli w poprzednim roku nie prowadziły działalności. Z całą pewnością będą chcieli zajrzeć do niego darczyńcy i sponsorzy, żeby ocenić stan finansów organizacji.

Na poniższej infografice znajdują się linki do wzorów sprawozdań finansowych, które odsyłają do aktywnych formularzy w formacie xls dostępnych w serwisie poradnik.ngo.pl.

O rodzajach sprawozdania finansowego czytaj także w PORADNIK.NGO.PL.
http://poradnik.ngo.pl/roczne-sprawozdanie-finansowe.Poniżej (Pliki do pobrania) można znaleźć infografikę w formacie A4 do wydruku.


Jak przestrzegać prawa w NGO, jakie przepisy są ważne dla NGO – dowiesz się w serwisie poradnik.ngo.pl.
Informacja własna portalu ngo.pl

Źródło: inf. własna (poradnik.ngo.pl)
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 6 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dokumentowanie działań
  • obowiązki
  • pracownicy organizacji
  • prawo
  • sprawozdania
  • władze organizacji