Przejdź do treści głównej

Umowa dotacyjna. Jak ją przeczytać ze zrozumieniem

autor(ka): Joanna Krasnodębska, Alina Gałązka
2017-03-13, 03:00
archiwalne
Umowa dotacyjna - jak każda inna umowa - powinna być przed podpisaniem przeczytana i zaakceptowana ze zrozumieniem. A potem ze zrozumieniem stosowana w czasie realizacji projektu. Doradczynie SCWO podpowiadają warszawskim organizacjom pozarządowym, które otrzymały niedawno dotację i będą podpisywały umowy o (do)finansowanie zadań publicznych, na które paragrafy należy zwrócić szczególną uwagę i o co warto zawalczyć.

Wiele konkursów dotacyjnych ogłoszonych przez Urząd m.st. Warszawy jest już rozstrzygniętych. Niedługo będą podpisywane umowy (Urząd ma na ich przygotowanie 60 dni od dnia ogłoszenia wyników konkursu ofert, z wyjątkiem umów dotyczących zadań, których realizacja rozpoczyna się później niż 60 dni kalendarzowych od dnia ogłoszenia wyników konkursu ofert).

W zarządzeniu Prezydent m.st. Warszawy tzw. procedurze dotacyjnej znaleźć można wzór umowy o realizację zadania publicznego (potocznie nazywanej „umową dotacyjną”). Wzór ten obowiązuje we wszystkich miejskich biurach i wydziałach dzielnic. Jednakże biura i dzielnice mogą go zmieniać, dopisywać jakieś ustalenia, choć nie powinno to wpływać na zmianę „ducha umowy”, czyli teoretycznie powinny pogarszać warunków umowy dla żadnej ze stron. Dlatego warto znać wzór, by móc i uważnie i przeczytać swoją własną umowę i w razie czego być gotowym do wyjaśnień i negocjacji.

Zapraszamy!

***

Wyjaśnienia powstały z pomocą Centrum Komunikacji Społecznej.Poznaj ofertę SCWO: warszawa.ngo.pl/scwoŹródło: inf. własna (warszawa.ngo.pl)
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 2 0

Skomentuj

KOMENTARZE

  • pomoc ~Tomek 07.03.2017, 09:08 W razie potrzeby zgłębienia konkretnych umów czy projektów zapraszamy do kontaktu ze specjalistami CC Projekt www.ccprojekt.eu ODPOWIEDZ

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dotacje
  • fundusze, fundraising, finansowanie
  • organizacje pozarządowe
  • profesjonalizacja, podnoszenie kwalifikacji
  • umowy
  • współpraca z administracją