Przejdź do treści głównej

Jak wypełnić wniosek o mały grant?

autor(ka): Monika Chrzczonowicz, Alina Gałązka
2017-03-16, 17:20
archiwalne
Coraz więcej biur i dzielnic warszawskiego samorządu ogłasza, że dostępne są pieniądze na projekty warszawskie finansowane z tzw. "małych grantów". Małe granty przyznawane są poza konkursami dotacyjnymi. Wartość małego grantu to maks. 10 tys. złotych. Doradczynie SCWO podpowiadają, jak poprawnie wypełnić formularz wniosku.

„Mały grant” to potoczna nazwa dotacji udzielonej na realizację projektu (tzw. zadania publicznego) w trybie określonym w ustawie o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie w art. 19a. Przepisy te zakładają, że samorząd może przeznaczyć maksymalnie 20% środków z puli „dotacje dla NGO” na dotacje udzielane bez konkursu. Oczywiście kwota ta może być niższa, a udzielanie dotacji „w trybie 19a” zależy od decyzji dzielnicy lub biura. Na decyzję tę mają szanse wpływać dzielnicowe i ogólnomiejskie komisje dialogu społecznego podczas corocznych konsultacji.

Najważniejsze cechy „małego grantu”

 1. Maksymalna kwota dofinansowania to 10 tys. złotych.
   
 2. Projekt może trwać  maksymalnie 90 dni (90 dni to nie są 3 miesiące!).
   
 3. Jedna organizacja pozarządowa może się starać o maksymalnie 20 tys. w ciągu roku.
   
 4. Projekty muszą być jednoroczne (tzn. czas ich realizacji nie może przypadać na przełom roku).
   
 5. Organizacja pozarządowa sama decyduje, czy projekt jest w całości (tryb powierzenia), czy w części (tryb wsparcia) sfinansowany ze środków samorządu.
   
 6. Projekty muszą być „warszawskie”– „zadania o charakterze lokalnym lub regionalnym” – art. 19a ust. 1.
   
 7. Projekty muszą mieścić się w sferach pożytku publicznego (wskazanych w art. 4 ust. 1 ustawy o pożytku) oraz – jeśli jest to wskazane przez biura lub dzielnice – w zadaniach wyznaczonych przez strategie czy programy, które obowiązują biura i dzielnice.
   
 8. Sprawdzaj, czy są dostępne środki w „działce”, którą zajmuje się Twoja organizacja. Jeśli pieniędzy nie ma, nie ma sensu składać wniosku – nie będzie rozpatrzony.
  Tutaj: http://ngo.um.warszawa.pl/male-granty/dostepne-srodki
  (Tu także znajdziesz informację, jaki zakres działań może być sfinansowany).
   
 9. Procedura oceny może trwać do 44 dni. Nie planuj projektów na ostatni moment!

 

Przejrzyj instrukcję ze szczegółowymi wskazówkami wypełniania formularza, załączoną do tej wiadomości. Napisanie wniosku o mały grant jest proste, jeśli poświęcisz trochę czasu na przestudiowanie instrukcji!

Zobacz także: „Mały grant” dla NGO. 15 rad, które pomogą Ci go zdobyćPoznaj ofertę SCWO: warszawa.ngo.pl/scwoŹródło: inf. własna (warszawa.ngo.pl)
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 4 1

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

 • dotacje
 • fundusze, fundraising, finansowanie
 • współpraca z administracją