Przejdź do treści głównej

Co podlega udostępnieniu, kiedy NGO pyta o uzasadnienie wyboru lub odrzucenia ofery konkursowej? Sprawdź – Pełnomocnik wyjaśnia

autor(ka): Ewa Kolankiewicz dla warszawa.ngo.pl
2017-03-27, 03:00
archiwalne
Konkurs dotacyjny został rozstrzygnięty, a Twoja organizacja chciałaby poznać uzasadnienie wyboru lub odrzucenia oferty? Zastanawiasz się, które dokumenty zostaną Ci udostępnione? Tutaj znajdziesz odpowiedź na to pytanie – oto wyjaśnienie przygotowane przez Panią Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi dla serwisu warszawa.ngo.pl.

Pytanie organizacji pozarządowej:

Co podlega udostępnieniu, kiedy NGO pyta o uzasadnienie odrzucenia ofery konkursowej?

Pełnomocniczka Prezydent m.st. Warszawy ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi, Ewa Kolankiewicz, wyjaśnia:

Udostępnieniu mogą podlegać Protokoły Oceny Ofert z uwagi na zawarte w nich uzasadnienia. W przypadku warszawskiej procedury (zarządzenie nr 1613/2016) uzasadnieniem są punkty odnoszące się do ustawowych kryteriów oceny wniosków, wskazanych w art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Udostępnieniu podlega również Karta Oceny Formalnej.
 
Dokumenty podlegają udostępnieniu wraz z podpisami.
 
 

Cykl Pełnomocniczka wyjaśnia ma na celu udzielenie odpowiedzi na pytania zadawane przez organizacje pozarządowe. Przygotowuje go Ewa Kolankiewicz, Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi.

Masz pytanie związane z działalnością organizacji pozarządowych? Wyślij je na adres: .


Szukasz informacji i porad dotyczących NGO? Masz problem z prowadzeniem NGO? Potrzebujesz pomocy prawnej?
Zadaj pytaniehttp://poradnik.ngo.pl/zapytaj.

 Poznaj ofertę SCWO: warszawa.ngo.pl/scwoŹródło: Inf. własna [warszawa.ngo.pl]
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 3 0

Skomentuj

KOMENTARZE

  • Jawność ~Maciej Kunysz Rada Działalności Pożytku Publicznego Województwa Podkarpackiego 29.03.2017, 01:21 Nie do końca zgadzam się z treścią artykułu. Zgadnie z art. 5 ust. 3 definiuje na jakich zasadach odbywa się współpraca między organami a organizacjami. Jedną z tych zasad jest jawność. Dodatkowo zgodnie z art. 61 Konstrukcji będą to informacje publiczne. Konkludujac całość dokumentacji konkursu podlega udostępnieniu . Dodatkowo zgodnie z art. 15 ust. 2i KAŻDY może żądać uzasadnienia wyboru lub odrzucenia oferty ODPOWIEDZ

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dotacje
  • informacja publiczna
  • jawność
  • organizacje pozarządowe
  • prawo
  • profesjonalizacja, podnoszenie kwalifikacji
  • protokoły
  • wspieranie organizacji
  • współpraca z administracją