Przejdź do treści głównej

Korzystasz z czyjejś muzyki, piosenki? O czym musisz pamiętać? [WEBINARIUM]

autor(ka): Renata Niecikowska, poradnik.ngo.pl
2017-05-31, 13:00
archiwalne
Jakie są zasady korzystania z utworów muzycznych? Na co uważać? Jak zgłasza się skorzystanie z czyjegoś utworu (muzyki, piosenki) do ZAiKS? Tego wszystkiego dowiesz się na kolejnym webinarium ngo.pl, które odbędzie się 7 czerwca o godz. 16. Zapisz się już dziś i skorzystaj!

Uczestnicy webinarium „Korzystanie z muzyki, zgłoszenie do ZAiKS. O czym pamiętać?” dowiedzą się m.in.:

 • kto i na jakich zasadach może wykorzystać utwór muzyczny,
 • czyje prawa są zawarte w utworze muzycznym, komu płaci się za użycie utworu,
 • jak zgłasza się użycie utworu do ZAiKS,

oraz będą mogli zadać ekspertce pytania.

Naszą ekspertką podczas webinarium będzie Małgorzata Sudoł – radca prawny od 1998 roku, ma własną kancelarię w Warszawie. Wieloletnia trenerka i wykładowczyni w firmach szkoleniowych, izbie radców prawnych i uczelniach wyższych. Autorka poradnika „Prawo autorskie, czyli o korzystaniu z czyjejś twórczości w druku i w internecie” (wyd. Stowarzyszenie Klon/Jawor, 2006) oraz działu w serwisie poradnik.ngo.pl: http://poradnik.ngo.pl/prawo-autorskie.

Webinarium będzie prowadzić Małgorzata Dąbrowska – specjalistka ds. webinariów, konsultantka w firmie Dimpact.

Zapraszamy na webinarium portalu ngo.pl – środa, 7 czerwca 2017 r., godz. 16.00-17.15. Zachęcamy do rejestracji już dziś:

 1. Kliknij link: https://ngopl.clickmeeting.pl/korzystanie-z-muzyki-zgloszenie-do-zaiks-o-czym-pamietac/register i podaj swoje imię, nazwisko oraz adres e-mail.

 2. Na podany e-mail otrzymasz potwierdzenie rejestracji wraz z linkiem do naszego webinarium. W dniu webinarium kliknij link lub zielone hasło „dołącz” z powyższego e-maila.

Zachęcamy do dołączenia do webinarium kwadrans przed jego rozpoczęciem. Przeprowadzimy wówczas „rozgrzewkę”, podczas której wyjaśnimy zasady korzystania z platformy ClickMeeting (np. w jaki sposób korzystać z czatu, jak rozwiązać problemy z dźwiękiem). Będzie to również okazja, by sprawdzić ustawienia dźwięku w komputerze lub w słuchawkach.

Uwaga: Liczba miejsc podczas webinarium jest ograniczona - może wziąć w nim udział maksymalnie 100 osób. Decyduje kolejność logowania do pokoju webinaryjnego w dniu webinarium - osoba logująca się jako 101 nie będzie już miała możliwości udziału. Data rejestracji nie ma więc związku z liczbą miejsc.

Jakiego sprzętu potrzebujesz, by wziąć udział w webinarium?

 • Do udziału w webinarium wystarczy komputer z dostępem do Internetu.
 • Nie potrzebujesz żadnego specjalnego oprogramowania. Potrzebna będzie Ci jedynie aktualna i bezpłatna wersja programu Adobe® Flash® Player 11.3 (link tutaj: https://get.adobe.com/pl/flashplayer/)
 • Jeśli korzystasz z systemu operacyjnego Linuks, to warunkiem udziału w webinarium jest to, że masz zainstalowaną najnowszą wersję przeglądarki Google Chrome, która ma wbudowany Flash.
 • Jeśli do udziału w webinarium chcesz wykorzystać tablet lub smartfon, zainstaluj bezpłatną aplikację:

App Store: https://itunes.apple.com/us/app/clickmeeting-online-meetings/id503160300?ls=1&mt=8
Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=air.com.implix.clickmeetingmobile

Dołączając do webinarium na urządzeniu mobilnym, podaj numer ID, który znajduje się w Twoim mailu potwierdzającym rejestrację.

 • Jeśli korzystasz ze Skype'a, koniecznie wyloguj się na czas udziału w webinarium, gdyż może to być przyczyną zakłóceń w odbiorze.

Serdecznie zapraszamy!

Wydarzenie organizowane jest w ramach Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych, współfinansowanego ze środków m.st. Warszawy.Poznaj ofertę SCWO: warszawa.ngo.pl/scwoData wydarzenia: 2017-06-07
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 4 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

 • organizacje pozarządowe
 • prawo
 • prawo autorskie