Przejdź do treści głównej

Narodowy Instytut Wolności. Chcesz uczestniczyć w pracach Komisji w Sejmie?

autor(ka): oprac. ngo.pl
2017-09-06, 16:30
sejm.gov.pl, fot. Krzysztof Białoskórski
12 września 2017 r. rozpoczyna się kolejne posiedzenie Sejmu RP. Będą na nim kontynuowane prace nad projektem ustawy o Narodowym Instytucie Wolności. Posiedzenie Komisji Polityki Społecznej i Rodziny w tej sprawie odbędzie się 12 września o godz. 15.30. Przedstawiciele organizacji mogą brać udział w posiedzeniu. [Aktualizowane]

AKTUALIZACJA: POSIEDZENIE KOMISJI JUŻ 12 WRZEŚNIA
Posiedzenie pierwotnie zaplanowane było na 14 września, ale w poniedziałek przed południem na stronie sejmowej pojawiła się informacja, że projekt będzie rozpatrywany na posiedzeniu Komisji 12 września 2017 r.

Jak zgłosić się na posiedzenie Komisji 12 września?

Do Sejmu nie można jednak wejść bez wcześniejszego zgłoszenia. Należy więc zgłosić – najlepiej do sekretariatu Komisji Polityki Społecznej i Rodziny – zamiar uczestniczenia w posiedzeniu komisji, wskazując, o które posiedzenie chodzi, oraz jakim aktem prawnym jesteśmy zainteresowani. Warto też uzyskać potwierdzenie, że zostaliśmy wpisani na listę.

Komisja Polityki Społecznej i Rodziny
e-mail:
tel.: (22) 694-18-51 (22) 694-26-58, fax: (22) 694-14-89
(strona komisji)


W wakacje przedstawiciele organizacji mieli problemy z dostaniem się do Sejmu i udziałem w jego pracach (zobacz: Przedstawiciele NGO nie wejdą do Sejmu). Warto więc działać odpowiednio wcześniej i – o czym już napisano – domagać się potwierdzenia.


Posiedzenie Komisji Polityki Społecznej i Rodziny zaplanowane na 12 września będzie kontynuacją prac przerwanych w lipcu 2017 r. Wtedy to komisja rozpoczęła omawianie projektu ustawy o Narodowym Instytucie Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Na wstępie odrzucono wniosek o wysłuchanie publiczne w sprawie projektu. Następnie omawiano ustawę artykuł po artykule. Przerwano w połowie, ponieważ zabrakło czasu.


Dlaczego projekt ustawy o NIW-CRSO jest ważny?

Projekt ustawy o Narodowym Instytucie Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego proponuje stworzenie nowej instytucji, która stanie się najważniejszym podmiotem dla NGO w Polsce. Będzie zarządzała środkami dla organizacji pozarządowych, na początku Funduszem Inicjatyw Obywatelskich oraz nowym funduszem zasilanym opłatami z hazardu. Instytut – Centrum ma również tworzyć i realizować programy rozwoju społeczeństwa obywatelskiego.  
 

zobacz ostatnie OPINIE NA TEMAT NIW-CRSO 

 


Projekt ustawy o Narodowym Instytucie Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego trafił do Sejmu na początku lipca 2017 r. 12 lipca rozpoczęło się jego pierwsze czytanie. Na kolejnym posiedzeniu (ostatnim przed wakacjami w 2017 r.) posłowie skierowali projekt do Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

Rządowy projekt ustawy o Narodowym Instytucie Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, druk nr 1713, przebieg procesu legislacyjnego, sejm.gov.pl
 


Dowiedz się, co ciekawego wydarzyło się w III sektorze. Śledź wydarzenia ważne dla NGO, przeczytaj wiadomości dla organizacji pozarządowych.
Odwiedź serwis wiadomosci.ngo.pl.
Informacja własna portalu ngo.pl

Źródło: inf. własna (ngo.pl)
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 2 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

 • aktywność obywatelska
 • dialog społeczny, społeczeństwo obywatelskie
 • fundusze, fundraising, finansowanie
 • organizacje pozarządowe
 • pożytek publiczny
 • pracownicy organizacji
 • prawo
 • społeczeństwo obywatelskie
 • społecznicy
 • władze organizacji
 • współpraca z administracją