Przejdź do treści głównej

SCWO: Zmiany w prawie, obowiązki w 2018 r. Organizacjo, musisz je znać! [webinarium portalu ngo.pl]

autor(ka): Renata Niecikowska, ngo.pl
2018-02-01, 09:59
bezpłatne
archiwalne
Na jakim wzorze organizacja sporządza sprawozdanie finansowe za 2017 r.? W jakim terminie składa CIT-8 do urzędu skarbowego? Co to jest JPK? Jakie zmiany czekają stowarzyszenia zwykłe, a jakie OPP? 8 lutego o godzinie 13.00 zapraszamy na kolejne webinarium portalu ngo.pl. Rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości. Zapisz się już dziś i skorzystaj!

Uczestnikom webinarium przypomnimy o:

 • obowiązkach wobec urzędu skarbowego (sprawozdanie finansowe, CIT-8) i ich terminach,
 • zmianach „księgowych”, czyli co musicie wiedzieć o uproszczonej ewidencji przychodów i kosztów i jednolitym pliku kontrolnym (JPK),
 • zmianach w ustawie Prawo o stowarzyszeniach, w tym dla stowarzyszen zwykłych,
 • zmianach w ustawie o pożytku w związku z powstaniem Narodowego Instytutu Wolności – co to oznacza dla OPP (wykazy, sprawozdania, kontrola, likwidacja) oraz dla Funduszu Inicjatyw Obywatelskich,
 • 1% od emerytów (to nie nowość, obowiązuje od 2016 r., ale warto o tej możliwości pamiętać – infografika: http://poradnik.ngo.pl/wiadomosc/2048321.html).

Zapraszamy na webinarium portalu ngo.pl 8 lutego (czwartek) w godz. 13.00-14.00.

Naszą ekspertką będzie Monika Chrzczonowicz – doradczyni serwisu poradnik.ngo.pl. Wspiera organizacje merytorycznie w aspektach formalno-prawnych związanych m.in. z zakładaniem i rejestracją nowych podmiotów. Podpowiada organizacjom, jakie mają prawa i obowiązki, jakich terminów powinny dotrzymać. Doradza również w aspektach związanych z likwidacją fundacji/stowarzyszeń, działalnością odpłatną pożytku publicznego, działalnością gospodarczą i współpracą z samorządem. Członkini zarządu Stowarzyszenia Klon/Jawor, Sieci SPLOT i warszawskiego KDS ds. organizacji wspierających.

Webinarium poprowadzi Małgorzata Dąbrowska – specjalistka ds. webinariów, konsultantka w firmie Dimpact.

Już dziś zachęcamy do rejestracji:

 1. Kliknij link: https://ngopl.clickmeeting.pl/zmiany-w-prawie-obowiazki-w-2018-r-wazne-dla-ngo/register i podaj swoje imię, nazwisko oraz adres e-mail.

 2. Na podany e-mail otrzymasz potwierdzenie rejestracji wraz z linkiem do naszego webinarium. W dniu webinarium kliknij link lub zielone hasło „dołącz” z powyższego e-maila.

Zachęcamy do dołączenia do webinarium kwadrans przed jego rozpoczęciem. Przeprowadzimy wówczas „rozgrzewkę”, podczas której wyjaśnimy zasady korzystania z platformy ClickMeeting (np. w jaki sposób korzystać z czatu, jak rozwiązać problemy z dźwiękiem). Będzie to również okazja, by sprawdzić ustawienia dźwięku w komputerze lub w słuchawkach.

Uwaga: Liczba miejsc podczas webinarium jest ograniczonamoże wziąć w nim udział maksymalnie 100 osób. Decyduje kolejność logowania do pokoju webinaryjnego w dniu webinarium – osoba logująca się jako 101 nie będzie już miała możliwości udziału. Data rejestracji nie ma więc związku z liczbą miejsc.

Jakiego sprzętu potrzebujesz, by wziąć udział w webinarium?

 • Do udziału w webinarium wystarczy komputer z dostępem do Internetu.
 • Nie potrzebujesz żadnego specjalnego oprogramowania. Potrzebna będzie Ci jedynie aktualna i bezpłatna wersja programu Adobe® Flash® Player 11.3 (link tutaj: https://get.adobe.com/pl/flashplayer/)
 • Jeśli korzystasz z systemu operacyjnego Linuks, to warunkiem udziału w webinarium jest to, że masz zainstalowaną najnowszą wersję przeglądarki Google Chrome, która ma wbudowany Flash.
 • Jeśli do udziału w webinarium chcesz wykorzystać tablet lub smartfon, zainstaluj bezpłatną aplikację:

  App Store: https://itunes.apple.com/us/app/clickmeeting-online-meetings/id503160300?ls=1&mt=8
  Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=air.com.implix.clickmeetingmobile

  Dołączając do webinarium na urządzeniu mobilnym, podaj numer ID, który znajduje się w Twoim mailu potwierdzającym rejestrację.
 • Jeśli korzystasz ze Skype'a, koniecznie wyloguj się na czas udziału w webinarium, gdyż może to być przyczyną zakłóceń w odbiorze.

Serdecznie zapraszamy!

Sprawdź, co to są webinaria i dlaczego warto z nich korzystać.

Webinarium organizowane jest w ramach:

 • Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych, współfinansowanego ze środków m.st. Warszawy
 • Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „Wspieranie Organizacji Pozarządowych", realizowanego przez Stowarzyszenie Klon/Jawor

***

Stołeczne Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych to system bezpłatnego wsparcia dla organizacji pozarządowych działających na rzecz Warszawy i osób w niej mieszkających. Zobacz pełną ofertę na warszawa.ngo.pl/scwo.

Bądź na bieżąco z wydarzeniami SCWO:

 Poznaj ofertę SCWO: warszawa.ngo.pl/scwoData wydarzenia: 2018-02-08
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 2 0

Skomentuj

|
 • 1%
 • księgowość
 • obowiązki
 • prawo