Przejdź do treści głównej

Organizacjo, złóż CIT-8 za 2017 rok! [infografika]

autor(ka): Renata Niecikowska, ngo.pl
2018-02-22, 03:04
Złożony temat na obrazku, czyli infografika o ważnym, corocznym obowiązku organizacji pozarządowych, jakim jest złożenie deklaracji podatkowej CIT-8 w urzędzie skarbowym. Krócej się już nie da!

Złożenie CIT-8 w urzędzie skarbowym do końca marca każdego roku to obowiązek wszystkich fundacji, stowarzyszeń, stowarzyszeń zwykłych, klubów sportowych. Nawet jeśli np. utrzymują się tylko ze składek, drobnych darowizn, nie miały żadnych przychodów i kosztów w poprzednim roku.

Uwaga: W 2018 roku 31 marca wypada w sobotę. Pierwszym dniem roboczym po tym terminie jest 3 kwietnia 2018 r. i taki termin obowiązuje dla złożenia CIT-8 w tym roku.


Koniec marca to termin obowiązujący organizacje pozarządowe, których rok obrotowy pokrywa się z rokiem kalendarzowym (tak jest w przypadku większości organizacji). Jeśli rok obrotowy jest inny niż rok kalendarzowy to organizacja sporządza CIT-8 odpowiednio do ostatniego dnia trzeciego miesiąca roku następującego po jej roku obrotowym.


Obejrzyj infografikę, poleć innym skorzystanie z niej!Poniżej (Pliki do pobrania) można znaleźć infografikę w formacie A4 do wydruku.
 

O podatku dochodowym od osób prawnych i CIT-8 w kontekście organizacji pozarządowych czytaj także: CIT-8. Doradzamy, krok po kroku, jak wypełnić w 2018.

 


Jak przestrzegać prawa w NGO, jakie przepisy są ważne dla NGO – dowiesz się w serwisie poradnik.ngo.pl.


Poznaj ofertę SCWO: warszawa.ngo.pl/scwoŹródło: inf. własna (poradnik.ngo.pl)
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 5 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • deklaracje
  • obowiązki
  • PDOP
  • podatki
  • prawo