Przejdź do treści głównej

Brak sprawozdania z działalności KDS. Co się stanie?

autor(ka): Aneta Krawczyk
2018-03-20, 11:01
Sprawozdanie z działalności Komisji Dialogu Społecznego za 2017 r. powinno zostać przedstawione do 31 stycznia 2018 r. Niedotrzymanie tego terminu nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji. Jednak już brak sprawozdania z działalności za 2018 r. może w następnym roku spowodować rozwiązanie Komisji.

PYTANIE ORGANIZACJI

Kto podpisuje się pod sprawozdaniem z działań Komisji Dialogu Społecznego (KDS) za 2017 r.? Czy nad sprawozdaniem powinien pracować cały KDS, czy może je wypełnić i przesłać dowolny członek prezydium lub przewodniczący? Do kiedy należy przesłać sprawozdanie? Co stanie się, jeśli nie zostanie ono dostarczone w określonym prawnie terminie?

DORADCZYNI SERWISU PORADNIK.NGO.PL ODPOWIADA

Pkt 12. paragrafu 26. w Programie współpracy z organizacjami w 2017 roku mówi, że to przewodniczący jest zobowiązany do 31 stycznia 2018 r. przedstawić sprawozdanie z prac Komisji Dialogu Społecznego (KDS) Pełnomocnikowi i dyrektorowi biura, przy którym działa KDS. Program nie precyzuje w jaki sposób sprawozdanie ma powstać. Aby uniknąć nieporozumień - najlepiej tę kwestię omówić podczas posiedzenia KDS i być może zapisać w regulaminie pracy.

Niektóre KDS-y przyjęły np. taką procedurę, że sprawozdanie sporządza przewodniczący prezydium, a następnie rozsyła do akceptacji wszystkich członków KDS.

W Programie współpracy na rok 2018 znajdują się zapisy, że jeśli Branżowa Komisja Dialogu Społecznego (BKDS) nie złoży sprawozdania z pracy za 2018 r. do końca czerwca 2019 r., wówczas może to skutkować rozwiązaniem BKDS. Jednak w Programie na rok 2017 nie ma takich sankcji. 

 

Przeczytaj więcej na temat wsparcia oferowanego Komisjom Dialogu Społecznego w ramach Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych.

Stołeczne Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych to system bezpłatnego wsparcia dla organizacji pozarządowych działających na rzecz Warszawy i osób w niej mieszkających, współfinansowany ze środków m.st. Warszawy.

Zobacz spot o SCWO.

Poznaj pełną ofertę SCWO: warszawa.ngo.pl/scwo.

Bądź na bieżąco: fb/warszawa.ngo.

                    .


Szukasz informacji i porad dotyczących NGO? Masz problem z prowadzeniem NGO? Potrzebna ci jest pomoc prawna dla NGO?
Zadaj pytanie: poradnik.ngo.pl/zapytaj.


Poznaj ofertę SCWO: warszawa.ngo.pl/scwoŹródło: inf. własna [warszawa.ngo.pl]
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 1 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • wspieranie organizacji