Przejdź do treści głównej

KDS. Jedna osoba może reprezentować więcej niż jedną organizację

autor(ka): Aneta Krawczyk
2018-03-26, 02:53
Program współpracy z organizacjami pozarządowymi w 2018 r. nie ogranicza pojedynczym osobom możliwości reprezentowania więcej niż jednej organizacji w Komisji Dialogu Społecznego. Może się zatem zdarzyć, że jedna osoba będzie występować w imieniu dwóch (lub więcej) organizacji.

PYTANIE ORGANIZACJI

Czy jedna osoba może reprezentować kilka założonych przez siebie organizacji? Iloma głosami taka osoba dysponuje?

DORADCZYNI SERWISU PORADNIK.NGO.PL ODPOWIADA

Program współpracy z organizacjami pozarządowymi w 2018 r. nie ogranicza pojedynczym osobom możliwości reprezentowania więcej niż jednej organizacji. Przewiduje jedynie, że w głosowaniach nad wyborem przewodniczącego lub prezydium Komisji oraz w innych sytuacjach wymagających głosowania odbywa się ono według zasady, że jedna organizacja dysponuje jednym głosem, niezależnie od tego, ilu przedstawicieli danej organizacji bierze udział w spotkaniu.

Może się zdarzyć, że jedna osoba będzie występować w imieniu dwóch (lub więcej) organizacji i będzie posiadać pełnomocnictwo do reprezentowania tych organizacji (w tym także np. głosowania w ich imieniu) z racji tego, że zasiada w ich zarządach.

Przypomnijmy, że to Komisja ustala swój regulamin, a w nim tryb i organizację pracy. Można w regulaminie wprowadzić pewne ograniczenia związane z liczbą organizacji reprezentowanych przez jedną osobę, aby zapobiec sytuacji, gdy Komisja jest zdominowana przez jednego członka lub członkinię, występującą w imieniu kilku lub kilkunastu organizacji.

 

Przeczytaj więcej na temat wsparcia oferowanego Komisjom Dialogu Społecznego w ramach Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych.

Stołeczne Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych to system bezpłatnego wsparcia dla organizacji pozarządowych działających na rzecz Warszawy i osób w niej mieszkających.

Zobacz spot o SCWO.

Poznaj pełną ofertę SCWO: warszawa.ngo.pl/scwo.

Bądź na bieżąco: fb/warszawa.ngo.

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.


Szukasz informacji i porad dotyczących NGO? Masz problem z prowadzeniem NGO? Potrzebna ci jest pomoc prawna dla NGO?
Zadaj pytanie: poradnik.ngo.pl/zapytaj.


Poznaj ofertę SCWO: warszawa.ngo.pl/scwoŹródło: inf. własna [warszawa.ngo.pl]
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 1 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • wspieranie organizacji