Przejdź do treści głównej

NOWY poradnik! Ludzie w organizacji pozarządowej

autor(ka): RN, sklep.ngo.pl
2018-07-30, 14:57
Jak dobrze wyrekrutować pracownika i wdrożyć go do pracy? Jak delegować zadania w organizacji i skutecznie je monitorować? Co jest ważne w motywowaniu ludzi? Nurtują Cię czasem takie pytania? Zamów nasz poradnikowy e-book w sklep.ngo.pl!

Ludzie to najważniejszy kapitał każdej organizacji pozarządowej. Pełnią w niej różne role i funkcje: są wolontariuszami, członkami (stowarzyszenia), koordynatorami i koordynatorkami projektów, księgowymi, członkami/członkiniami zarządu itd. Osoby zarządzające organizacją powinny dbać o ludzi i tak nimi zarządzać, aby ich praca przyczyniała się do osiągania założonych celów i misji.

W najnowszym poradniku z serii ABC III SEKTOR „Ludzie w organizacji pozarządowej. Jak zarządzać zasobami ludzkimi" doradzamy liderom i liderkom stowarzyszeń, fundacji, jak działać w tak ważnym obszarze funkcjonowania każdej organizacji, jak zarządzanie ludźmi. Zarządzający organizacją (np. prezeska, dyrektor) znajdą w nim wiele pomocnych wskazówek:

  • piszemy o tym, co charakteryzuje pracę w NGO i jakie ma owa specyfika znaczenie dla zarządzania ludźmi;
  • wyjaśniamy, czym jest zespół i co jest ważne dla jego efektywnego funkcjonowania;
  • doradzamy, jak przeprowadzić proces rekrutacji, selekcji i wdrożenia do pracy;
  • piszemy o codziennym funkcjonowaniu pod kątem organizacji pracy, m.in. podziału zadań, delegowania i monitorowania, przepływu informacji;
  • radzimy, jak udzielać informacji zwrotnej i co jest najważniejsze w motywowaniu;
  • piszemy wreszcie także o tym, jak się rozstawać z ludźmi w sposób kulturalny i z klasą.

„Ludzie w organizacji pozarządowej...” to praktyczny poradnik dla osób, które pełnią funkcje zarządcze w stowarzyszeniach, fundacjach i potrzebują wsparcia w wybranych aspektach pracy z zespołem. (...) przeczytanie poradnika na pewno pomoże zrozumieć wiele mechanizmów kluczowych dla funkcjonowania zespołów i zaplanować konkretne działania, podnoszące jakość zarządzania ludźmi w organizacji. Zachęcamy!”

Kliknij tutaj, aby zobaczyć spis treści i wybrane fragmenty „Ludzie w organizacji pozarządowej”.

Jak kupić?

Zamów poradnik w formacie pdf w sklepie internetowym ngo.pl >>

Wydanie 1, 2018, 104 strony
Cena: 23,86 zł/1 egz.
Autorka: red. Izabela Dembicka-Starska
Wydawca: Stowarzyszenie Klon/Jawor

Zamów praktyczny notes ngo.pl lub pozarządową koszulkę – sprawdź ofertę: NOTESY, KOSZULKI.

***

Publikacja została wydana w serii ABC III SEKTORA. ABC to nowoczesne poradniki Stowarzyszenia Klon/Jawor dla stowarzyszeń i fundacji oraz osób zajmujących się działalnością społeczną. Inne tytuły z tej serii: „Finanse organizacji pozarządowej”, „Pakiet startowy. Poradnik dla nowo powstałych organizacji”, „Mocni w promocji”, „Działalność odpłatna organizacji pozarządowych”.

 

Zapraszamy na pozarządowe zakupy. Kupując w sklep.ngo.pl wspierasz działania statutowe Stowarzyszenia Klon/Jawor i portal ngo.pl. Dziękujemy!
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 1 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • kadry, zespół, zatrudnienie