Przejdź do treści głównej

Jaką datę wpisać w sprawozdaniu, gdy rozliczamy założoną gotówkę? Sprawdź – Pełnomocnik wyjaśnia

autor(ka): Ewa Kolankieiwcz dla warszawa.ngo.pl
2018-05-23, 06:08
Wolontariusz założył pieniądze na drobne zakupy w czasie realizacji projektu dotowanego przez Miasto. Potem zostały mu one zwrócone przelewem na konto. Jaką datę należy wpisać przy sporządzaniu sprawozdania? – pyta organizacja. Najlepiej wpisać daty obu wydarzeń – wyjaśnia Pani Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi.

PYTANIE ORGANIZACJI POZARZĄDOWEJ:

Wolontariusze/pracownicy organizacji pozarządowej robią drobniejsze zakupy, potrzebne do realizacji zadania publicznego, zakładając pieniądze z własnych środków, płacąc gotówką. Później te kwoty są im zwracane na ich konto bankowe, przelewem. Podczas sporządzania sprawozdania z realizacji zadania jaką datę należy wpisać w tabeli z zestawieniem faktur: datę płatności za gotówkę, czy datę zwrotu przelewem na konto prywatne?
 

Pełnomocniczka Prezydent m.st. Warszawy ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi, Ewa Kolankiewicz, wyjaśnia:

Jeśli organizacja znalazła się w takiej sytuacji, jak ta opisana w pytaniu – najlepiej byłoby wpisać obie daty, gdyż to najpełniej odzwierciedla stan faktyczny.

System witkac.pl, w którym sporządzane są sprawozdania z realizacji zadań publicznych zleconych przez miasto st. Warszawa, daje taką możliwość.

 

Cykl Pełnomocniczka wyjaśnia ma na celu udzielenie odpowiedzi na pytania zadawane przez organizacje pozarządowe. Przygotowuje go Ewa Kolankiewicz, Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi.

Masz pytanie związane z działalnością organizacji pozarządowych? Wyślij je na adres: .


Jak przestrzegać prawa w NGO, jakie przepisy są ważne dla NGO – dowiesz się w serwisie poradnik.ngo.pl.


Poznaj ofertę SCWO: warszawa.ngo.pl/scwoŹródło: inf. własna [warszawa.ngo.pl]
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 1

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • księgowanie
  • księgowość
  • sprawozdania