Przejdź do treści głównej

Sale dla NGO w ośrodkach sportu i rekreacji

autor(ka): Magda Dobranowska-Wittels, warszawa.ngo.pl
2018-06-19, 06:07
pixabay.com, CC0 Public Domain. Autor: JoanjoCastello
Warszawskie organizacje pozarządowe mogą, prowadząc swoje działania, korzystać z lokali udostępnianych im na preferencyjnych warunkach w domach kultury i szkołach. Również miejskie Ośrodki Sportu i Rekreacji są gotowe na taką współpracę.

Każda dzielnica w Warszawie dysponuje infrastrukturą sportową zarządzaną przez jednostki organizacyjne m.st. Warszawy. Są to tzw. Ośrodki Sportu i Rekreacji (OSiR). Mieszkańcy korzystają tam z różnorodnej oferty zajęć sportowych.

 

 

OSiR-y mogą udostępniać swoje pomieszczenia organizatorom takich zajęć, zarówno komercyjnym, jak i niekomercyjnym, czyli m.in. organizacjom pozarządowym. Jednych i drugich obowiązują jednak podobne procedury.

Infrastruktura sportowa w OSiR-ach jest udostępniana na podstawie cenników ustalanych przez kierowników Ośrodków. Wynika to z Zarządzenia Prezydenta m.st. Warszawy nr 3435/2006 z dnia 26 kwietnia 2006 r. w sprawie określenia sposobu ustalania cen i opłat za korzystanie z obiektów, urządzeń oraz usług świadczonych przez jednostki organizacyjne m.st. Warszawy działające w zakresie sportu, turystyki i wypoczynku.

W praktyce oznacza to, że dla organizacji pozarządowych nie ma żadnej szczególnej procedury. Organizacja zainteresowana wynajmem pomieszczenia w Ośrodku – po prostu zgłasza się ze swoją ofertą (w tym np. opisem zajęć, które chciałaby prowadzić w Ośrodku) do zarządzających daną placówką.

Oferta jest rozpatrywana podobnie jak propozycje od podmiotów komercyjnych, ale w części ośrodków ceny dla organizacji pozarządowych mogą być niższe niż dla podmiotów komercyjnych.

 

 

 

Zarządzenie nr 3435/2006 z dnia 26 kwietnia 2006 r. w sprawie określenia sposobu ustalania cen i opłat za korzystanie z obiektów, urządzeń oraz usług świadczonych przez jednostki organizacyjne m.st. Warszawy działające w zakresie sportu, turystyki i wypoczynku wraz z załącznikiem dostępne jest pod adresem: https://bip.warszawa.pl/NR/exeres/9FAE5B24-28E9-42DD-B82F-0982BBF002F5,frameless.htm


Jak przestrzegać prawa w NGO, jakie przepisy są ważne dla NGO – dowiesz się w serwisie poradnik.ngo.pl.


Poznaj ofertę SCWO: warszawa.ngo.pl/scwoŹródło: inf. własna [warszawa.ngo.pl]
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

  • [+] Rozwiń komentarz Wynajem sali za darmo ~Ewa Kerntopf 21.06.2018, 11:02 Gdzie moge znależć wykaz sal w szkołach , ośrodkach rekreacji i domach kultury? ODPOWIEDZ

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • lokal
  • lokal, siedziba
  • organizacje pozarządowe
  • rekreacja
  • sport, wypoczynek
  • wspieranie organizacji
  • współpraca z administracją