Jak przekazać 1% podatku
autor(ka): Dorota Setniewska, ngo.pl
Do końca kwietnia mamy czas na złożenie zeznania podatkowego. A także na wybór organizacji pożytku publicznego, której możemy przekazać 1% naszego podatku. Dla tych, którzy jeszcze tego nie zrobili, portal ngo.pl przygotował kilka prostych wskazówek, jak mądrze wybrać organizację.

W 2015 roku 47% podatników podatników skorzystało z możliwości odpisu 1 procentu podatku, przekazując w ten sposób organizacjom pożytku publicznego ponad pół miliarda złotych. Zostaje więc ciągle ponad połowa podatników, którzy rezygnują z tej możliwości.

Wiele osób z tej grupy to emeryci i renciści. Warto przypomnieć, że oni też mogą przekazać 1 procent podatku dla organizacji pożytku publicznego. Jak to zrobić? Po otrzymaniu wypełnionej deklaracji z ZUS powinni ją przepisać na odpowiednim formularzu i uzupełnić miejsce na KRS wybranej organizacji, a następnie wysłać lub zanieść do swojego urzędu skarbowego.

Gdzie szukać informacji o organizacjach pożytku publicznego? Czym się kierować przy wyborze?

Portal ngo.pl podpowiada:

Więcej o 1% na poniższej infografice.

 


Więcej informacji, jak przestrzegać prawa w NGO, jakie przepisy są ważne dla NGO – znajdziesz w serwisie poradnik.ngo.pl.
źródło: inf. własna (ngo.pl)
data publikacji: 2016-01-10
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!