PIT-OP. Emeryt przekazuje 1%. Opublikowano rozporządzenie
autor(ka): oprac. red. poradnik.ngo.pl
Wiadomo już, jak wygląda formularz ułatwiający emerytom i rencistom przekazywanie 1%. Rozporządzenie z wzorem oświadczenia o przekazaniu 1% podatku organizacji pożytku publicznego ogłoszono 14 marca 2017 r. Od 15 marca można już więc korzystać z ułatwień dla emerytów w przekazywaniu 1%.

Emeryt nie będzie musiał wyliczać, jaką kwotę stanowi jego 1% (jak robią to inni podatnicy uprawnieni do wspierania OPP). Wystarczy, że wskaże organizację pożytku – poda jej KRS. Rubryki dotyczące przekazania 1% wyglądają w PIT-OP tak samo jak rubryki jednoprocentowe innych PIT-ów umożliwiających dokonanie alokacji, z tym że PIT-OP pozbawiony jest miejsca na wpisanie kwoty.


Więcej o tym na jakich zasadach świadczeniobiorcy rozliczani przez organy rentowe mogą teraz przekazywać 1% czytaj w informacji: 1%. Ułatwienia dla emerytów. Jest podpis prezydenta i publikacja.


Zobacz TEKST ROZPORZĄDZENIA z wzorem PIT-OP (akty prawne poradnik.ngo.pl).

Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 14 marca 2017 r. w sprawie wzoru oświadczenia o przekazaniu 1% podatku organizacji pożytku publicznego, dziennikustaw.gov.pl

Pod adresem bazy.ngo.pl/organizacje-pozytku-publicznego znajdziesz wszystkie organizacje, którym można przekazać 1% swojego podatku. Stale aktualizowana baza zawiera najważniejsze informacje o organizacji, w tym numer KRS, który należy wpisać w PIT. Skorzystaj: bazy.ngo.pl/organizacje-pozytku-publicznego

 


Jak przestrzegać prawa w NGO, jakie przepisy są ważne dla NGO – dowiesz się w serwisie poradnik.ngo.pl.

 

źródło: inf. własna (poradnik.ngo.pl)
data publikacji: 2017-03-17
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!