NOWY poradnik: Dotacja od administracji publicznej: umowa, sprawozdanie
autor(ka): RN, sklep.ngo.pl
Piszesz sprawozdanie z dotacji? Masz pytania do umowy na realizację zadania publicznego zawieranej z urzędem miasta, gminy? Zamów nasz poradnikowy e-book w sklep.ngo.pl!

„Dotacja od administracji publicznej. Na co zwrócić uwagę w umowie, jak sporządzić sprawozdanie to publikacja kierowana do stowarzyszeń, fundacji i innych organizacji społecznych (kościelnych, spółdzielni socjalnych i spółek non profit), które wygrały konkurs na realizację zadania publicznego. Jeśli Twoja organizacja otrzymała dotację – jest przed podpisaniem umowy lub w trakcie pisania sprawozdania, ten poradnik jest dla Ciebie.

W części pierwszej poradnika omówiono zasady przyznawania dotacji na realizację zadań publicznych przez organizacje oraz wypełnianie formularza wniosku (poradnik dostępny w formacie pdf tutaj >>). W drugiej skupiono się na umowie i sprawozdaniu z realizacji zadania publicznego.

Umowa jest podpisywana wtedy, kiedy organizacja wygra konkurs dotacyjny ogłoszony przez urząd administracji publicznej i zdecyduje się na realizację projektu na określonych warunkach. Kolejnym krokiem jest  sprawozdanie  się przez nią z działań (finansowe i merytoryczne). Aby pomóc w tym niełatwym procesie, w poradniku zebrano
porady dotyczące wypełniania formularzy, najbardziej typowych problemów oraz wyjaśniono je za pomocą przykładów.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć spis treści i wybrane fragmenty „Dotacja od administracji publicznej. Na co zwrócić uwagę w umowie, jak sporządzić sprawozdanie”.

Jak zakupić?

Zamów poradnik w formacie pdf w sklepie internetowym ngo.pl >>

Wydanie III, 2017, 96 stron
Cena: 20,91 zł/1 egz.
Autorzy: Marcin Dadel
Stan prawny: 1.12.2017

Wydawca: Stowarzyszenie Klon/Jawor

Zamów praktyczny zeszyt/notes ngo.pl lub pozarządową koszulkę – sprawdź ofertę: NOTESY, KOSZULKI.

***

Publikacja została wydana w serii ABC III SEKTORA. ABC to nowoczesne poradniki Stowarzyszenia Klon/Jawor dla stowarzyszeń i fundacji oraz osób zajmujących się działalnością społeczną. Inne tytuły z tej serii: „Finanse organizacji pozarządowej”, „Pakiet startowy. Poradnik dla nowo powstałych organizacji”, „Mocni w promocji”, „Działalność odpłatna organizacji pozarządowych”.

 


data publikacji: 2017-12-27
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!