NOWY poradnik! Ludzie w organizacji pozarządowej
autor(ka): RN, sklep.ngo.pl
Jak dobrze wyrekrutować pracownika i wdrożyć go do pracy? Jak delegować zadania w organizacji i skutecznie je monitorować? Co jest ważne w motywowaniu ludzi? Nurtują Cię czasem takie pytania? Zamów nasz poradnikowy e-book w sklep.ngo.pl!

Ludzie to najważniejszy kapitał każdej organizacji pozarządowej. Pełnią w niej różne role i funkcje: są wolontariuszami, członkami (stowarzyszenia), koordynatorami i koordynatorkami projektów, księgowymi, członkami/członkiniami zarządu itd. Osoby zarządzające organizacją powinny dbać o ludzi i tak nimi zarządzać, aby ich praca przyczyniała się do osiągania założonych celów i misji.

W najnowszym poradniku z serii ABC III SEKTOR „Ludzie w organizacji pozarządowej. Jak zarządzać zasobami ludzkimi" doradzamy liderom i liderkom stowarzyszeń, fundacji, jak działać w tak ważnym obszarze funkcjonowania każdej organizacji, jak zarządzanie ludźmi. Zarządzający organizacją (np. prezeska, dyrektor) znajdą w nim wiele pomocnych wskazówek:

„Ludzie w organizacji pozarządowej...” to praktyczny poradnik dla osób, które pełnią funkcje zarządcze w stowarzyszeniach, fundacjach i potrzebują wsparcia w wybranych aspektach pracy z zespołem. (...) przeczytanie poradnika na pewno pomoże zrozumieć wiele mechanizmów kluczowych dla funkcjonowania zespołów i zaplanować konkretne działania, podnoszące jakość zarządzania ludźmi w organizacji. Zachęcamy!”

Piotr Henzler, Fundacja Akademia Organizacji Obywatelskich (Kursodrom)

Kliknij tutaj, aby zobaczyć spis treści i wybrane fragmenty „Ludzie w organizacji pozarządowej”.

Jak kupić?

Zamów poradnik w formacie pdf w sklepie internetowym ngo.pl >>

Wydanie 1, 2018, 104 strony
Cena: 23,86 zł/1 egz.
Autorka: red. Izabela Dembicka-Starska
Wydawca: Stowarzyszenie Klon/Jawor

Zamów praktyczny notes ngo.pl lub pozarządową koszulkę – sprawdź ofertę: NOTESY, KOSZULKI.

***

Publikacja została wydana w serii ABC III SEKTORA. ABC to nowoczesne poradniki Stowarzyszenia Klon/Jawor dla stowarzyszeń i fundacji oraz osób zajmujących się działalnością społeczną. Inne tytuły z tej serii: „Finanse organizacji pozarządowej”, „Pakiet startowy. Poradnik dla nowo powstałych organizacji”, „Mocni w promocji”, „Działalność odpłatna organizacji pozarządowych”.

 


data publikacji: 2018-07-30
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!