Poradnik - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Nie znalazłeś/-łaś w poradnik.ngo.pl odpowiedzi na swoje pytanie? Napisz info@ngo.pl, zadzwoń 22 828 91 21, pon.-pt. g. 9-13

Formularze rocznych sprawozdań finansowych

Reklama

Menu Na skróty

Pomogliśmy?

Pomóż nam pomagać dalej Wspieraj NGO.PL

Dzięki Twojej darowiźnie powstaną nowe artykuły, porady i specjalistyczne opracowania, dostępne bezpłatnie dla wszystkich organizacji.

Formularze bilansu, rachunku zysków i strat oraz informacji uzupełniających przydatne dla organizacji pozarządowych.

1

Sprawozdanie finansowe - ZAŁĄCZNIK 6 - wzór dedykowany organizacjom pozarządowym

Przedstawiony tu wzór sprawozdania dla organizacji pozarządowych ma „zastosowanie po raz pierwszy do sprawozdań sporządzonych za rok obrotowy rozpoczynający się od dnia 1 stycznia 2017 r.” (art. 3 ustawy z dnia 15 grudnia 2016 r. o zmianie ustawy o rachunkowości).

Reklama
2

Sprawozdanie finansowe wg. załącznika nr 1 do ustawy o rachunkowości

Organizacje pozarządowe mają formalną możliwość wykorzystania do sporządzenia swojego sprawozdania finansowego wzoru sprawozdania z załącznika nr 1 do ustawy o rachunkowości. Nie ma bowiem "nakazu" stosowania przez NGO załącznika nr 6 (podanego wyżej). Właśnie dlatego poniżej zamieszczamy wzór z załącznika 1, ale zwracamy uwagę, że to właśnie załącznik 6 jest wzorem sprawozdania dostosowanym specjalnie do potrzeb organizacji i to w oparciu o "szóstkę" tworzymy nasze przykłady i tłumaczymy zasady sporządzania sprawozdania.


Zamów poradnik PDF

Potrzebujesz pomocy w innej formie? Masz konkretne pytanie?

Komentarze

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.