Używasz nowego ngo.pl Widzisz błąd lub chcesz się podzielić z nami swoją opinią? Pisz na adres redakcja@portal.ngo.pl

Krok 1. Odpowiednia liczba członków stowarzyszenia

Stowarzyszenie zwykłe to minimum 3 członków. Do przekształcenia w rejestrowe potrzebna jest ich większa liczba.

1

Do zarejestrowania stowarzyszenia w KRS potrzeba 7 członków

Prawo do przekształcenia stowarzyszenia zwykłego w rejestrowe przysługuje stowarzyszeniom zwykłym liczącym co najmniej 7 członków. To o 4 osoby więcej niż minimum do założenia stowarzyszenia zwykłego.

Zatem dopiero jeśli stowarzyszenie zwykłe będzie liczyło minimum 7 osób, członkowie mogą myśleć o przekształceniu stowarzyszenia i zgłoszeniu go do KRS.

Zasady przyjmowania członków opisane są w regulaminie stowarzyszenia zwykłego.

Decyzja o przekształceniu jest podejmowania przez wszystkich członków stowarzyszenia zwykłego jednogłośnie. Wcześniej muszą oni dostać zawiadomienie o zebraniu w sprawie przekształcenia stowarzyszenia zwykłego w rejestrowe. Zawiadomienie jest wysyłane z co najmniej miesięcznym wyprzedzeniem, wraz z projektem statutu i kondycją finansową stowarzyszenia zwykłego (informacja o aktywach i pasywach).

2

przejdź do kolejnego kroku: Krok 2. Powstaje projekt statutu

Potrzebujesz pomocy w innej formie? Masz konkretne pytanie?
Poniedziałek-piątek 9:00-13:00
Do wypełnienia na stronie
Informatorium_ngo
Komentarze
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.