Używasz nowego ngo.pl Widzisz błąd lub chcesz się podzielić z nami swoją opinią? Pisz na adres redakcja@portal.ngo.pl

Krok 8. Publiczna informacja o przekształceniu (i inne obowiązki przedstawiciela lub zarządu)

Wiadomość o przekształceniu powinna być ogłoszona publicznie. To jeden z obowiązków władz stowarzyszenia.

1

Stowarzyszenie podaje informację o przekształceniu do publicznej wiadomości

Po podjęciu decyzji o przekształceniu stowarzyszenia zwykłego w zarejestrowane w KRS przedstawiciel (albo zarząd stowarzyszenia zwykłego) ma OBOWIĄZEK podania tej informacji do publicznej wiadomości. Można to zrobić np. poprzez umieszczenie informacji w serwisie ogloszenia.ngo.pl w zakładce komunikaty. Poza tym powinien on poinformować o przekształceniu również ewentualnych wierzycieli.

2

Inne obowiązki przedstawiciela / zarządu (z wcześniejszych kroków)

Warto pamiętać, że przedstawiciel (albo zarząd stowarzyszenia zwykłego) zwołuje zebranie zawiadamiając członków o zamiarze przekształcenia stowarzyszenia zwykłego w rejestrowane w KRS. Wraz z zawiadomieniem dostarczany jest projekt statutu oraz informacja o pasywach i aktywach. Zatem przedstawiciel (albo zarząd stowarzyszenia zwykłego) odpowiada za przygotowanie tych dokumentów. Także do przedstawiciela (albo zarządu stowarzyszenia zwykłego) należy uzyskanie zaświadczenia o wpisie do ewidencji stowarzyszeń zwykłych. Jest to załącznik do wniosku o wpis w KRS przekształcenia stowarzyszenia zwykłego w rejestrowane w KRS (wymienione w tym akapicie obowiązki opisane zostały już w poprzednich krokach).

Potrzebujesz pomocy w innej formie? Masz konkretne pytanie?
Poniedziałek-piątek 9:00-13:00
Do wypełnienia na stronie
Informatorium_ngo
Komentarze
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.