Nie znalazłeś/-łaś w poradnik.ngo.pl odpowiedzi na swoje pytanie? Napisz info@ngo.pl, zadzwoń 22 828 91 21, pon.-pt. g. 9-13
Jak zapobiegać wypaleniu aktywistycznemu? Materiały po webinarium ngo.pl [film]
Praca w organizacjach społecznych jest często realizacją własnych wartości i osobistej misji. Nie znaczy to jednak, że „praca na powołaniu” zabezpieczy przed szczególnego rodzaju ryzykami: m.in. wypaleniem aktywistycznym czy zmęczeniem empatią. Wręcz przeciwnie, może to stanowić dodatkowe ryzyko.
Dlaczego warto obejrzeć nagranie
W trakcie spotkania:
- przybliżamy zagadnienie wypalenia i tego, jak zjawisko to wygląda w sektorze obywatelskim,
- identyfikujemy czynniki, które mogą w organizacji wpływać na wypalenie,
- wskazujemy przykładowe rozwiązania (indywidualne i organizacyjne), które mogą być wprowadzane przez osoby zarządzające zespołami w III sektorze.
O ekspertce
Natalia Sarata – socjolożka, trenerka, konsultantka i badaczka społeczna, założycielka i liderka Fundacji RegenerAkcja dla zmęczonych aktywistów i aktywistek (https://oddychaj.regenerakcja.pl/). W organizacje pozarządowe zaangażowana od 2002 roku jako wolontariuszka, managerka, członkini zarządu, koordynatorka działań, fundraiserka etc. Sama doświadczyła wypalenia w sektorze pozarządowym, obecnie zajmuje się wsparciem organizacji i ruchów społecznych w dbaniu o dobrostan swoich ludzi. Wspiera szczególnie organizacje działające w obszarze praw człowieka.