Poradnik - ngo.pl

Nie znalazłeś/-łaś w poradnik.ngo.pl odpowiedzi na swoje pytanie? Napisz info@ngo.pl, zadzwoń 22 828 91 21, pon.-pt. g. 9-13

Ustawa o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy – obowiązki organizacji. Materiały po webinarium [film]

01:29:31
6 sierpnia 2019
Jakie są obowiązki organizacji wynikające z ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy? Zapraszamy do obejrzenia nagrania webinarium SCWO "Ustawa o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy – obowiązki organizacji".

O webinarium

Nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu z 2018 r. wprowadza duże zmiany dla organizacji pozarządowych. Najważniejszą jest wykreślenie fundacji z katalogu instytucji obowiązanych i zrównanie ich pod tym względem ze stowarzyszeniami - instytucją obowiązaną organizacja staje się nie ze względu na formę prawną, ale ze względu na prowadzone transakcje oraz rodzaj działalności. Webinarium pomoże zrozumieć przepisy i oceniać czy nasza organizacja jest instytucją obowiązaną, oraz w jakich okolicznościach może się nią stać. Przyjrzymy się też obowiązkom jakie się wiążą z byciem instytucją obowiązaną.

O prowadzącej

Naszą ekspertką była Katarzyna Sadło: trenerka i konsultantka z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w pracy z organizacjami pozarządowymi, wieloletnia prezeska Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, obecnie doradczyni Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji. Specjalizuje się w prawnych aspektach funkcjonowania organizacji, RODO oraz pozyskiwaniu środków. Autorka poradnika „Ustawa o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy - obowiązki organizacji pozarządowych” oraz innych publikacji poświęconych organizacjom pozarządowym.

Obejrzyj nagranie webinarium

Polecamy też inne webinaria SCWO: warszawa.ngo.pl/scwo/webinaria.


Webinarium przeprowadzono w grudniu 2018 r. dla Stowarzyszenia BORIS w ramach Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych.

Stołeczne Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych to system bezpłatnego wsparcia dla organizacji pozarządowych działających na rzecz Warszawy i osób w niej mieszkających. Obejmuje m.in. konsultacje dotyczące prowadzenia organizacji, porady księgowe i prawne, szkolenia, sale na działania i miejsca do pracy. 

Skorzystaj z SCWO:

Aktualności: facebook.com/warszawa.ngo.​

Skorzystaj ze Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych

(22) 828 91 23

Logo Stołeczne Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych, napis: System Bezpłatnego Wsparcia dla NGO
Napis: Projekt współfinansuje m.st. Warszawa, logo Zakochaj się w Warszawie