Stowarzyszenia i fundacje! Macie pytania prawne, formalne, księgowe? Pomożemy je rozwiązać. Piszcie: info@ngo.pl i dzwońcie: 801 646 719 lub 22 828 91 21 (g. 9.00-13.00).

Zmiany w prawie, nowe obowiązki w 2018. Materiały po webinarium portalu ngo.pl [film]

1:03:16
19 marca 2018
Na jakim wzorze organizacja sporządza sprawozdanie finansowe za 2017 r.? W jakim terminie składa CIT-8 do urzędu skarbowego? Co to jest JPK? Jakie zmiany czekają stowarzyszenia zwykłe, a jakie OPP? Odpowiedzi na te, jak też wiele innych, pytań poznacie dzięki nagraniu z naszego webinarium o zmianach w prawie. Zachęcamy do oglądania!

Podczas webinarium informujemy także o zmianach w ustawie o pożytku w związku z powstaniem Narodowego Instytutu Wolności – co to oznacza dla OPP (wykazy, sprawozdania, kontrola, likwidacja) oraz dla Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Poruszamy także kwestię 1% od emerytów.

Naszą ekspertką była Monika Chrzczonowicz – doradczyni serwisu poradnik.ngo.pl, która wspiera organizacje merytorycznie w aspektach formalno-prawnych związanych m.in. z zakładaniem i rejestracją nowych podmiotów. Podpowiada organizacjom, jakie mają prawa i obowiązki, jakich terminów powinny dotrzymać. Doradza również w aspektach związanych z likwidacją fundacji/stowarzyszeń, działalnością odpłatną pożytku publicznego, działalnością gospodarczą i współpracą z samorządem. Członkini zarządu Stowarzyszenia Klon/Jawor, Sieci SPLOT i warszawskiego BKDS ds. organizacji wspierających.
Webinarium prowadziła Małgorzata Dąbrowska – specjalistka ds. webinariów, konsultantka w firmie Dimpact.

00:00 - 01:46 Powitanie

01:47 - 11:54 Część I Zmiany w ustawie Prawo o stowarzyszeniach; ćwiczenie na tablicy

11:55 - 30:52 Część II Zmiany „księgowe”, obowiązki sprawozdawcze; ankieta

30:53 - 38:48 Część III Zmiany w ustawie o pożytku w związku z powstaniem Narodowego Instytutu Wolności; pytanie na czacie

38:49 - 40:36 Część IV 1% od emerytów

40:37 - 63:15 Sesja pytań i odpowiedzi, zakończenie

Materiały do pobrania:


Webinarium organizowane jest w ramach:

  • Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych, współfinansowanego ze środków m.st. Warszawy
  • Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „Wspieranie Organizacji Pozarządowych", realizowanego przez Stowarzyszenie Klon/Jawor
Stołeczne Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych to system bezpłatnego wsparcia dla organizacji pozarządowych działających na rzecz Warszawy i osób w niej mieszkających. Zobacz pełną ofertę na warszawa.ngo.pl/scwo.

Bądź na bieżąco z wydarzeniami SCWO:


Webinaria ngo.pl realizuje Dimpact.

Poznaj ofertę Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych

(22) 828 91 23