Przejdź do treści głównej

Stowarzyszenia. Czy wiesz, co zmieni się w maju? [infografika]

autor(ka): Renata Niecikowska, poradnik.ngo.pl
2016-04-11, 03:14
Zmiany w ustawie o stowarzyszeniach, źródło: ngo.pl
Już niedługo zmienią się przepisy ustawy Prawo o stowarzyszeniach. Najważniejsze zmiany to zmniejszenie liczby osób, które są konieczne do założenia stowarzyszenia oraz skrócenie czasu rejestracji. Duże zmiany dotyczą też stowarzyszeń zwykłych. Pytacie? Przypominamy, co się zmieni.

Przypominamy, jakie zmiany zajdą 20 maja 2016 r. Obejrzyj naszą infografikę!

 

 

Więcej o zmianach:

Za pół roku 7 zastąpi 15. Prezydent podpisał nowelizację stowarzyszeń

Stowarzyszenie zwykłe. Sprawdź, co się zmieni! [infografika]

Stowarzyszenia zwykłe - klucz do nowelizacji

 

Już wkrótce na ngo.pl więcej informacji o nowelizacji Prawa o stowarzyszeniach. Nie przegap!

***

Poniżej, na dole tej wiadomości, można znaleźć tę infografikę w formacie A4 do wydruku oraz opis infografiki w formacie pdf (dla osób niewidzących, niedowidzących).


Więcej informacji, jak przestrzegać prawa w NGO, jakie przepisy są ważne dla NGO – znajdziesz w serwisie poradnik.ngo.pl.

„Pozarządowe Centrum Informacji, Wiedzy i Opinii ngo.pl.” Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Źródło: inf. własna (poradnik.ngo.pl)
Data wydarzenia: do 2020-12-31
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 69 6

Skomentuj

KOMENTARZE

  • [+] Rozwiń komentarz Liczba członków ~MiG 11.04.2016, 10:05 wystarczy 7 osób do rejestracji stowarzyszenia. Czy to oznacza, że stowarzyszenia które kiedyś musiały mieć 15 członków na starcie (zarejestrowane przed nowelizacją) , będą mogły formalnie zmaleć do np. 7 osób które są członkami? ODPOWIEDZ
  • [+] Rozwiń komentarz Błąd w infografice ~Zenobiusz Fanfara-Potocki 02.11.2015, 03:03 Zgodnie z ustawą Stowarzyszenie zwykłe może przekształcić się w rejestrowe od 2017 roku, nie od połowy 2016 ODPOWIEDZ

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • prawo