Przejdź do treści głównej

Dane osobowe w organizacji. Jak uniknąć 5 najczęstszych błędów? [WEBINARIUM]

autor(ka): Renata Niecikowska, poradnik.ngo.pl
2017-04-06, 15:25
bezpłatne
archiwalne
Jak dużo danych osobowych zbierać? Na co uważać przy danych wrażliwych? Czy zawsze trzeba zgłosić bazę do GIODO? Ochrona danych osobowych budzi wiele pytań i często niejasnych odpowiedzi. Wszystkie te wątpliwości wyjaśnisz na kolejnym webinarium ngo.pl, które odbędzie się 12 kwietnia o godz. 16. Zapisz się już dziś i skorzystaj.

Uczestnicy webinarium dowiedzą się m.in.:

 • czym są dane wrażliwe, kiedy organizacja je zbiera i na co w trakcie ich gromadzenia uważać,
 • czy można na wszelki wypadek zbierać więcej danych osobowych niż te, które są nam potrzebne,
 • przyjrzą się dwóm rozwiązaniom: zgłoszenie bazy danych osobowych do GIODO oraz powołanie administratora bezpieczeństwa informacji (ABI) – poznają argumenty „za” i „przeciw” takim rozwiązaniom,
 • będą mieli możliwość zadania ekspertowi pytań.

Naszym ekspertem podczas webinarium będzie Jarosław Greser – doktor nauk prawnych. Specjalność? Prawo autorskie i ochrona danych osobowych. Od 11 lat obsługuje organizacje pozarządowe. Pracownik naukowy Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. Trener certyfikowany przez Stowarzyszenie Trenerów Organizacji Pozarządowych.

Webinarium będzie prowadzić Małgorzata Dąbrowska – specjalistka ds. webinariów, konsultantka w firmie Dimpact.

Zapraszamy na webinarium portalu ngo.pl – środa, 12 kwietnia 2017 r., godz. 16-17. Zachęcamy już dziś do rejestracji:

 1. Kliknij link https://dimpact.clickmeeting.pl/dane-osobowe-w-organizacji-pozarzadowej-jak-uniknac-5-najczestszych-bledow/register i podaj swoje imię, nazwisko oraz adres e-mail.
 2. Na podany e-mail otrzymasz potwierdzenie rejestracji wraz z linkiem do naszego webinarium. W dniu webinarium kliknij link lub zielone hasło „dołącz” z powyższego e-maila.

Zachęcamy do dołączenia do webinarium kwadrans przed jego rozpoczęciem. Przeprowadzimy wówczas „rozgrzewkę”, podczas której wyjaśnimy zasady korzystania z platformy ClickMeeting (np. w jaki sposób korzystać z czatu, jak rozwiązać problemy z dźwiękiem). Będzie to również okazja, by sprawdzić ustawienia dźwięku w komputerze lub w słuchawkach.

Uwaga: Liczba miejsc podczas webinarium jest ograniczona - może wziąć w nim udział maksymalnie 100 osób. Decyduje kolejność logowania do pokoju webinaryjnego w dniu webinarium - osoba logująca się jako 101 nie będzie już miała możliwości udziału. Data rejestracji nie ma więc związku z liczbą miejsc.

Jakiego sprzętu potrzebujesz, by wziąć udział w webinarium?

 • Do udziału w webinarium wystarczy komputer z dostępem do Internetu.
 • Nie potrzebujesz żadnego specjalnego oprogramowania. Potrzebna będzie Ci jedynie aktualna i bezpłatna wersja programu Adobe® Flash® Player 11.3 (link tutaj: https://get.adobe.com/pl/flashplayer/)
 • Jeśli korzystasz z systemu operacyjnego Linuks, to warunkiem udziału w webinarium jest to, że masz zainstalowaną najnowszą wersję przeglądarki Google Chrome, która ma wbudowany Flash.
 • Jeśli do udziału w webinarium chcesz wykorzystać tablet lub smartfon, zainstaluj bezpłatną aplikację:

App Store: https://itunes.apple.com/us/app/clickmeeting-online-meetings/id503160300?ls=1&mt=8
Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=air.com.implix.clickmeetingmobile

Dołączając do webinarium na urządzeniu mobilnym, podaj numer ID, który znajduje się w Twoim mailu potwierdzającym rejestrację.

 • Jeśli korzystasz ze Skype'a, koniecznie wyloguj się na czas udziału w webinarium, gdyż może to być przyczyną zakłóceń w odbiorze.

Serdecznie zapraszamy!


Więcej informacji, jak przestrzegać prawa w NGO, jakie przepisy są ważne dla NGO – znajdziesz w serwisie poradnik.ngo.pl.


Poznaj ofertę SCWO: warszawa.ngo.pl/scwoData wydarzenia: 2017-04-12
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 4 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

 • dane osobowe
 • prawo