Przejdź do treści głównej

Zadaj pytanie o prawo autorskie. Czwarta odsłona cyklu "Zapytaj prawnika…"

autor(ka): oprac. red. poradnik.ngo.pl
2017-09-29, 13:09
archiwalne
Prowadzisz stowarzyszenie lub fundację? Masz pytania o prawo autorskie? Nie musisz już przetrząsać internetu w poszukiwaniu odpowiedzi. Do 3 października opisz swój problem, a prawnicy z kancelarii Filipek & Kamiński podpowiedzą, jak go rozwiązać.

ZAPYTAJ PRAWNIKA… O PRAWO AUTORSKIE W ORGANIZACJI POZARZĄDOWEJ

Do 3 października 2017 r. można przesyłać pytania dotyczące stosowania prawa autorskiego w działaniach organizacji pozarządowej. Jeśli kiedyś mieliście z tym problem, czegoś nie jesteście pewni, nie rozumiecie jakie zastosowanie ma w waszym przypadku przepis, pytajcie!

GDZIE WYSŁAĆ PYTANIE?

Opisany problem z zakresu prawa autorskiego przyślij na adres: . W tytule maila wpisz „PRAWO AUTORSKIE.
 

Na pytania redakcja ngo.pl czeka do 3 października 2017 r.

Redakcja będzie na bieżąco przekazywać pytania do kancelarii Filipek & Kamiński.

Odpowiedzi prawników odeślemy pytającej organizacji. Samo rozwiązanie problemu, wskazane przez kancelarię, posłuży redakcji do opracowania materiału poradniczego, który zostanie opublikowany na ngo.pl (z zachowaniem całkowitej poufności czyli bez szczegółów pozwalających na zidentyfikowanie autora pytania i organizacji, której problem dotyczy). Dzięki temu Twoje doświadczenie może pomóc innym w rozwiązywaniu problemów związanych z prawem autorskim.
 

Ważne!

 1. Prosimy o przysyłanie pytań z podanego zakresu: prawo autorskie. Pytania wykraczające poza ten zakres nie będą przekazywane do kancelarii.
   
 2. Redakcja ngo.pl zastrzega sobie prawo do wstępnej selekcji pytań.
   
 3. Akcja dotyczy wyłącznie organizacji pozarządowych. Pytania od innych podmiotów nie będą rozpatrywane.
   
 4. Kancelaria ma ok. 14 dni na udzielenie odpowiedzi oraz zastrzega sobie prawo do wybrania pytań, na które udzieli odpowiedzi. W szczególności dotyczy to sytuacji, w których udzielenie odpowiedzi nie będzie możliwe z uwagi na niewystarczające informacje dotyczące stanu faktycznego.
   

„Zapytaj prawnika o…” to skierowana do organizacji pozarządowych akcja portalu ngo.pl prowadzona we współpracy z Centrum Pro Bono i renomowanymi kancelariami prawniczymi. Organizacje opisują swój problem, a prawnicy udzielają informacji, jak należy postąpić w takiej sprawie.


ZOBACZ PYTANIA I ODPOWIEDZI
z wcześniejszych odsłon cyklu.


Centrum Pro Bono

Program Centrum Pro Bono jest realizowany przez Fundację Uniwersyteckich Poradni Prawnych od 2007 roku. Inicjatywa Centrum Pro Bono zaspokaja rosnącą potrzebę pomocy prawnej pro bono na rzecz organizacji III sektora. Głównym obszarem działalności Centrum Pro Bono jest pośredniczenie pomiędzy organizacjami pozarządowymi poszukującymi wsparcia prawnego, a prawnikami, chętnymi do świadczenia pomocy prawnej pro bono. Dodatkowo, ścisła współpraca z kancelariami prawnymi i najlepszymi ekspertami w swoich dziedzinach pozwala nam podejmować wyzwania w postaci różnych projektów edukacyjnych i szkoleniowych skierowanych do organizacji non-profit. Obecnie z Centrum Pro Bono współpracuje 30 kancelarii z całej Polski.

Więcej informacji: http://www.centrumprobono.pl/


Kancelaria Prawna Filipek & Kamiński Sp. k.

Filipek & KamińskiKancelaria Filipek & Kamiński Sp.k. to zespół kompetentnych i doświadczonych prawników. Sukcesywnie poszerzamy swoje możliwości, wzbogacając ofertę oraz rozbudowując nasz team, który liczy ponad 50 osób. Kancelaria powstała dzięki pasji i determinacji jej założycieli i od ponad 10 lat z powodzeniem zajmuje czołowe miejsce na rynku usług prawniczych. Kancelaria Prawna Filipek & Kamiński Sp. k. koncentruje swe działania na warszawskim i lubelskim rynku. Jednocześnie współpracuje z licznymi prawnikami w całej Polsce oraz kancelariami prawnymi w Niemczech, Ukrainie czy Chinach, gwarantując klientom najwyższą jakość usług niezależnie od miejsca życia czy prowadzonej działalności.

Kancelaria posiada wieloletnie doświadczenie oraz rozległą wiedzę ekspercką w tematyce: rozwiązywania sporów, prawa podatkowego, prawa nieruchomości, prawa pracy, prawa procesu inwestycyjnego, prawa zamówień publicznych, prawa oświatowego, prawa szkolnictwa wyższego, prawa autorskiego, prawo ochrony środowiska, prawa medycznego.

Kancelaria jest laureatem licznych plebiscytów, od 2010 r. rokrocznie zajmujemy pierwsze miejsce w regionie obejmującym województwo lubelskie i podkarpackie według Rankingu Kancelarii Prawniczych przeprowadzanego przez „Rzeczpospolitą”. Pierwsze miejsce w Rankingu miesięcznika Polish Market także potwierdza, że jest liderem usług prawniczych. W roku 2013  otrzymał również wyróżnienie od Redakcja Magazynu Przedsiębiorców „Europejska Firma”.
 


Jak przestrzegać prawa w NGO, jakie przepisy są ważne dla NGO – dowiesz się w serwisie poradnik.ngo.pl.
Informacja własna portalu ngo.pl

Źródło: inf. własna (poradnik.ngo.pl)
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 2 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

 • organizacje pozarządowe
 • pracownicy organizacji
 • prawo
 • prawo autorskie
 • władze organizacji