Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Reklama

PIT-OP - formularz oświadczenia o przekazaniu 1% organizacji pożytku publicznego, składany przez emeryta. Prosty sposób na przekazanie 1% dla osób, które rozliczane są przez organy rentowe.

1

Specjalny PIT do wskazywania OPP dla emerytów i rencistów

Od 15 marca 2017 r. (czyli pierwszy raz przy rozliczeniach za 2016 r.) emeryci i renciści mogą korzystać z ułatwień w przekazywaniu 1%. Ułatwieniem jest specjalny formularz PIT-OP.

Emeryt nie musi wyliczać, jaką kwotę stanowi jego 1%. Wystarczy, że wskaże organizację pożytku – poda jej KRS. Rubryki dotyczące przekazania 1% wyglądają w PIT-OP tak samo jak rubryki jednoprocentowe innych PIT-ów umożliwiających dokonanie alokacji.

Oświadczenia o przekazaniu 1% organizacji pożytku publicznego PIT-OP - POBIERZ formularz poniżej (jeśli formularz nie otworzy się bezpośrednio w przeglądarce, należy go zapisać w komputerze i otworzyć programem do plików PDF).

PIT-OP można wysłać elektronicznie jak i złożyć tradycyjnie (w formie papierowej – wysyłka np. pocztą).

Czas na przekazanie PIT-OP do urzędu skarbowego mija 30 kwietnia.


Formularz pochodzi ze strony internetowej: podatki.gov.pl. Tę i inne deklaracje można znaleźć pod adresem: https://www.podatki.gov.pl/pit/e-deklaracje-pit/dla-osob-nieprowadzacych-dzialalnosci-gospodarczej.

Reklama
2

Szukasz OPP? Skorzystaj z pozytek.ngo.pl!

3

Jak przekazujemy 1% w 2019 roku

Zobacz informację o nowych zasadach rozliczeń i wpływie jaki mają na sposób korzystania przez podatników z 1%: Jak przekazujemy 1% w 2019 roku.

4

Infografika

Potrzebujesz pomocy w innej formie? Masz konkretne pytanie?
Poniedziałek-piątek 9:00-13:00
Do wypełnienia na stronie
Informatorium_ngo
Komentarze
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.