Przejdź do treści głównej

Formularz PIT-OP – emeryci i renciści przekazują 1%

Pusty formularz oświadczenia o przekazaniu 1% organizacji pożytku publicznego, składany przez emeryta, który nie chce się samodzielnie rozliczać z urzędem skarbowym, ale chce przekazać 1%.

Specjalny PIT do wskazywania OPP

Od 15 marca 2017 r. (czyli pierwszy raz przy rozliczeniach za 2016 r.) emeryci i renciści mogą korzystać z ułatwień w przekazywaniu 1%. Ułatwieniem jest specjalny formularz PIT-OP.

Emeryt nie musi wyliczać, jaką kwotę stanowi jego 1% (jak inni podatnicy). Wystarczy, że wskaże organizację pożytku – poda jej KRS. Rubryki dotyczące przekazania 1% wyglądają w PIT-OP tak samo jak rubryki jednoprocentowe innych PIT-ów umożliwiających dokonanie alokacji, z tym że PIT-OP pozbawiony jest miejsca na wpisanie kwoty.

Oświadczenia o przekazaniu 1% organizacji pożytku publicznego PIT-OP - kliknij, aby pobrać formularz


Formularz obowiązuje od 15 marca 2017 r. Formularz pochodzi ze strony www.finanse.mf.gov.pl

Zobacz więcej o ułatwieniach dla emerytów.

Pod adresem bazy.ngo.pl/organizacje-pozytku-publicznego znajdziesz wszystkie organizacje, którym można przekazać 1% swojego podatku. Stale aktualizowana baza zawiera najważniejsze informacje o organizacji, w tym numer KRS, który należy wpisać w PIT. Skorzystaj: bazy.ngo.pl/organizacje-pozytku-publicznego

 

Wyraź opinię 1 0