Przejdź do treści głównej

Kiedy organizacja pozarządowa wysyła sprawozdania w 2017 r. [infografika]

autor(ka): Renata Niecikowska, poradnik.ngo.pl
2017-02-27, 03:40
archiwalne
Stowarzyszenia i fundacje zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS) powinny co roku sporządzić sprawozdania (finansowe i merytoryczne) oraz złożyć je do różnych urzędów. Niestety zdarza im się gubić w tych obowiązkach. A mają ich więcej niż niejeden przedsiębiorca.

Wszystkie organizacje pozarządowe muszą wysyłać co roku swoje sprawozdanie finansowe za poprzedni rok (w 2017 r. za 2016 r.) oraz deklarację CIT-8 do urzędu skarbowego. Powinny to zrobić niezależnie od tego, czym się zajmują i jak duże mają roczne budżety. Jeśli prowadzą działalność gospodarczą lub mają status organizacji pożytku publicznego, mają więcej obowiązków sprawozdawczych.

Więcej na ten temat, także o terminach sprawozdawania się z działalności w 2017 roku (za 2016 rok), na załączonej infografice. Warto się jej przyjrzeć oraz skorzystać ze szczegółowych wskazówek na ten temat w serwisie poradnik.ngo.pl: http://poradnik.ngo.pl/roczne-sprawozdanie-finansowe

Należy wywiązywać się z obowiązków sprawozdawczych – nie tylko z powodu przepisów, ale także ze względu na sponsorów i darczynców. Dobrze też zamieścić sprawozdania (finansowe i merytoryczne) na stronie internetowej fundacji, stowarzyszenia.

Poniżej (Pliki do pobrania) można znaleźć infografikę w formacie A4 do wydruku.


Jak przestrzegać prawa w NGO, jakie przepisy są ważne dla NGO – dowiesz się w serwisie poradnik.ngo.pl.
Informacja własna portalu ngo.pl

Źródło: inf. własna (poradnik.ngo.pl)
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 23 1

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dokumentowanie działań
  • księgowość
  • obowiązki
  • organizacje pozarządowe
  • prawo
  • sprawozdania
  • władze organizacji