Poradnik - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Reklama

Wolontariusze w organizacjach pozarządowych. Bezcenna pomoc, bez której wiele NGO-sów w ogóle nie mogłoby prowadzić swoich działań. Dowiedz się więcej o korzystaniu ze wsparcia wolontariuszy i wolontariuszek przez organizacje pozarządowe. Zbieramy najważniejsze informacje.

1

Przygotuj się do współpracy z wolontariuszem

Wolontariusz to osoba, która dobrowolnie i bez wynagrodzenia wykonuje pracę na rzecz np. organizacji pozarządowej. Tutaj przeczytasz o tym, kto może być wolontariuszem w Twojej organizacji i jak rozpocząć współpracę z wolontariuszem.

Jak zaangażować wolontariusza do działań swojej organizacji?

Reklama
2

Jak pracować z wolontariuszami w NGO i dlaczego warto to robić? [film]

Obejrzyjcie nagranie! Transmisja #ngoplLIVE "Jak pracować z wolontariuszami w NGO i dlaczego warto to robić?" odbyła się 9 grudnia 2021 r. Spotkanie było tłumaczone na Polski Język Migowy.

3

Sprawdź jakie masz obowiązki wobec wolontariusza

Przed rozpoczęciem współpracy z wolontariuszem przygotuj porozumienie o współpracy, w którym określicie warunki, przedmiot i zakres współpracy. Sprawdź, kiedy taka umowa powinna być pisemna. O czym jeszcze musisz pamiętać? Przeczytaj w artykule poniżej.

Obowiązki wobec wolontariuszy

Umowy z pracownikami, współpracownikami, wolontariuszami

4

Poznaj specyfikę pracy z wolontariuszami

Tutaj znajdziesz informacje o specyficznych sytuacjach prawnych związanych ze świadczeniem pracy przez wolontariuszy na rzecz Twojej organizacji.

Świadczenia dodatkowe dla wolontariuszy

Wolontariat a umowa o pracę

Opodatkowanie kosztów poniesionych w związku z wolontariatem pracowniczym

Ubezpieczenie zdrowotne wolontariusza

Przeczytaj też

Potrzebujesz pomocy w innej formie? Masz konkretne pytanie?

Komentarze

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.