Poradnik - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Współpraca organizacji pozarządowych z firmami jest korzystna dla obu stron. Dlaczego warto i jak nawiązywać współpracę z firmami?

Co to jest CSR?

Społeczna odpowiedzialność biznesu (ang. Corporate Social Resposibility – CSR).

Odpowiedzialny biznes to dobrowolna strategia uwzględniająca społeczne, etyczne i ekologiczne aspekty w działalności gospodarczej oraz w kontaktach z interesariuszami (z pracownikami, z klientami, akcjonariuszami, dostawcami, społecznością lokalną).

To wkład biznesu w realizację polityki zrównoważonego rozwoju gospodarczego oraz taki sposób prowadzenia firmy, w którym celem priorytetowym jest osiągnięcie równowagi między jej efektywnością i dochodowością a interesem społecznym (www.odpowiedzialnybiznes.pl).

Reklama

Dlaczego warto współpracować z biznesem?

Jakie korzyści może odnieść organizacja pozarządowa ze współpracy z firmami? Czy są to tylko profity finansowe?

Korzyści ze współpracy NGO z biznesem

Jak organizacja pozarządowa nawiązuje współpracę z firmą?

Coraz więcej NGO-sów współpracuje lub myśli o współpracy z firmami. Nieliczne organizacje mogą liczyć, że biznes zgłosi się do nich sam. To do NGO należy zazwyczaj pierwszy ruch.

Jak nawiązać współpracę z biznesem?

W jaki sposób organizacja pozarządowa może współpracować z biznesem?

Relacje NGO-sów z firmami to korzyści dla obu stron. Są różne sposoby, żeby dobrze spożytkować współpracę. Sprawdź czy znacz wszystkie!

Katalog pomysłów i sposobów na współpracę NGO z firmą

Współpraca podmiotów biznesowych i organizacji pozarządowych. Aspekty prawno–podatkowe


Posłuchaj też:

[PODCAST] Biznes i NGO - Czy trzeba się lubić żeby współpracować? Gościem jest Małgorzata Leśniak z Firmy Alexander Mann Solutions. Rozmawiamy o tym, co w naszej współpracy jest ważne, co sprawia, że się lubimy i dlaczego chcemy realizować razem projekty. Jest też kilka pomysłów na to, jak można połączyć wolontariat pracowniczy z działaniem w organizacji pozarządowej.  

posłuchaj podcastu Fundacji Biuro Inicjatyw Społecznych 
>> https://www.spreaker.com/user/13183161/002-biznes-i-ngo-czy-trzeba-sie-lubic-ze

Reklama