Poradnik - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Co zrobić kiedy organizacja zmienia władze, statut albo adres? Zadbaj o formalności związane ze zmianami w NGO. Sprawdź, które zmiany trzeba zgłosić do KRS i w jaki sposób to zrobić. Sprawdź gdzie trzeba zgłosić zmiany np. w zarządzie, numerze rachunku bankowego.

Sprawdź jak przeprowadzić formalne zmiany w organizacji

Planujecie zmiany w Twojej organizacji? Czeka Was aktualizacja statutu? Jeden z członków zarządu zrezygnował? A może zmieniliście siedzibę? Przeczytaj jak się przygotować. Jak przeprowadzić zmiany w NGO i  które z nich trzeba zgłosić do Krajowego Rejestru Sądowego.

Statut – jaką rolę pełni, jak go zmienić?

Uchwały, protokół - zmiana statutu stowarzyszenia, fundacji

Jakie informacje trzeba zgłaszać do KRS?

Reklama

Podczas epidemii (ale nie tylko) zmiany podejmowane przez organizacje pozarządowe mogą dokonywać się zdalnie, podczas spotkań online. Zobacz na filmie jak sobie radzić w takich sytuacjach.

Sprawdź jak zgłosić zmianę do KRS

Masz 7 dni na powiadomienie KRS o zmianach. Sprawdź jak zgłosić zmianę w organizacji pozarządowej do KRS. Znajdziesz tutaj informacje o tym, jakie formularze należy wypełnić, kto je podpisuje i jakie dokumenty się do nich dołącza.

Zgłaszanie zmian do KRS

Opłaty za zgłaszanie zmian w KRS

Sprawdź czy dotyczą Cię opłaty za zgłoszenie zmian w KRS i ile wynoszą. Podajemy też numery rachunków do uiszczenia opłaty sądowej.

Opłaty, oddziały i nr kont KRS-ów

Reklama

Przeczytaj też

 • Prawo i obowiązki

 • wideo serwisu poradnik.ngo.pl

 • Prawo i obowiązki

 • Redakcja ngo.pl

  KRS

 • Anna Kuć, ngo.pl

  KRS

 • Natalia Klorek, ngo.pl

  wideo serwisu poradnik.ngo.pl

 • Prawo i obowiązki

 • Anna Kuć, ngo.pl, oprac. redakcja ngo.pl

  Prawo i obowiązki