Poradnik - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Nie znalazłeś/-łaś w poradnik.ngo.pl odpowiedzi na swoje pytanie? Napisz info@ngo.pl, zadzwoń 22 828 91 21, pon.-pt. g. 9-13

Zmiany formalne i zgłaszanie zmian do KRS

Co zrobić kiedy organizacja zmienia władze, statut albo adres? Zadbaj o formalności związane ze zmianami w NGO. Sprawdź, które zmiany trzeba zgłosić do KRS i w jaki sposób to zrobić.

ZOBACZ KONIECZNIE: Lipiec 2021 – elektronizacja KRS, nowe formularze KRS

Elektronizacja KRS 

Od 1 lipca 2021 r. wszystkie organizacje prowadzące działalność gospodarczą, takie które już są zarejestrowane i te, które powstają składają dokumenty o rejestrację, zmiany albo wykreślenie elektronicznie poprzez Portal Rejestrów Sądowych. Formularze w wersji elektronicznej dostępne są po zarejestrowaniu i zalogowaniu na PRS. 

Od 1 lipca wyłącznie elektroniczny KRS dla NGO z działalnością gospodarczą

Ruszył Portal Rejestrów Sądowych. Korzystajcie z instrukcji zamieszczonych w portalu

Elektronizacja postępowania rejestrowego przed KRS: jakie skutki dla organizacji społecznych?

Nowe formularze KRS 

Od 1 lipca 2021 r. organizacje, które nie prowadzą działalności gospodarczej, te zarejestrowane i te dopiero powstające mogą złożyć dokumenty w wersji papierowej - uwaga dostępne są nowe formularze. Mogą też złożyć wnioski o rejestrację, zmiany albo wykreślenie elektronicznie poprzez Portal Rejestrów Sądowych.  

Nowe formularze KRS – dostępne na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości

W zakładce Instrukcje, formularze i kalkulatory - dostępne są puste oraz przykładowo wypełnione formularze.

Sprawdź jak przeprowadzić formalne zmiany w organizacji

Planujecie zmiany w Twojej organizacji? Czeka Was aktualizacja statutu? Jeden z członków zarządu zrezygnował? A może zmieniliście siedzibę? Przeczytaj jak się przygotować i jak przeprowadzić zmiany w NGO.

Statut – jaką rolę pełni, jak go zmienić?

Uchwały, protokół - zmiana statutu stowarzyszenia, fundacji

Reklama

Podczas epidemii (ale nie tylko) zmiany podejmowane przez organizacje pozarządowe mogą dokonywać się zdalnie, podczas spotkań online. Zobacz na filmie jak sobie radzić w takich sytuacjach.

Te zmiany musisz zgłosić do KRS

Niektóre ze zmian wprowadzanych w organizacji musimy zgłosić do Krajowego Rejestru Sądowego. W artykule poniżej znajdziesz informację jakie to zmiany i z czego wynika obowiązek ich zgłoszenia.

Jakie informacje trzeba zgłaszać do KRS?

Sprawdź jak zgłosić zmianę do KRS

Masz 7 dni na powiadomienie KRS o zmianach. Sprawdź jak zgłosić zmianę w organizacji pozarządowej do KRS. Znajdziesz tutaj informacje o tym, jakie formularze należy wypełnić, kto je podpisuje i jakie dokumenty się do nich dołącza.

Zgłaszanie zmian do KRS

Opłaty za zgłaszanie zmian w KRS

Sprawdź czy dotyczą Cię opłaty za zgłoszenie zmian w KRS i ile wynoszą. Podajemy też numery rachunków do uiszczenia opłaty sądowej.

Opłaty, oddziały i nr kont KRS-ów

Reklama

Przeczytaj też

 • Prawo i obowiązki

 • wideo serwisu poradnik.ngo.pl

 • Prawo i obowiązki

 • Redakcja ngo.pl

  KRS

 • Anna Kuć, ngo.pl

  KRS

 • Natalia Klorek, ngo.pl

  wideo serwisu poradnik.ngo.pl