Poradnik - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL

Zmiany formalne i zgłaszanie zmian do KRS

Co zrobić kiedy organizacja zmienia władze, statut albo adres? Zadbaj o formalności związane ze zmianami w NGO. Sprawdź, które zmiany trzeba zgłosić do KRS i w jaki sposób to zrobić.

Sprawdź jak przeprowadzić formalne zmiany w organizacji

Planujecie zmiany w Twojej organizacji? Czeka Was aktualizacja statutu? Jeden z członków zarządu zrezygnował? A może zmieniliście siedzibę? Przeczytaj jak się przygotować i jak przeprowadzić zmiany w NGO.

Statut – jaką rolę pełni, jak go zmienić?

Uchwały, protokół - zmiana statutu stowarzyszenia, fundacji

Reklama

Podczas epidemii (ale nie tylko) zmiany podejmowane przez organizacje pozarządowe mogą dokonywać się zdalnie, podczas spotkań online. Zobacz na filmie jak sobie radzić w takich sytuacjach.

Te zmiany musisz zgłosić do KRS

Niektóre ze zmian wprowadzanych w organizacji musimy zgłosić do Krajowego Rejestru Sądowego. W artykule poniżej znajdziesz informację jakie to zmiany i z czego wynika obowiązek ich zgłoszenia.

Jakie informacje trzeba zgłaszać do KRS?

Sprawdź jak zgłosić zmianę do KRS

Masz 7 dni na powiadomienie KRS o zmianach. Sprawdź jak zgłosić zmianę w organizacji pozarządowej do KRS. Znajdziesz tutaj informacje o tym, jakie formularze należy wypełnić, kto je podpisuje i jakie dokumenty się do nich dołącza.

Zgłaszanie zmian do KRS

Opłaty za zgłaszanie zmian w KRS

Sprawdź czy dotyczą Cię opłaty za zgłoszenie zmian w KRS i ile wynoszą. Podajemy też numery rachunków do uiszczenia opłaty sądowej.

Opłaty, oddziały i nr kont KRS-ów

Reklama