Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Zmiany formalne i zgłaszanie zmian do KRS

Co zrobić kiedy organizacja zmienia władze, statut albo adres? Zadbaj o formalności związane ze zmianami w NGO. Sprawdź, które zmiany trzeba zgłosić do KRS i w jaki sposób to zrobić.

Sprawdź jak przeprowadzić formalne zmiany w organizacji

Planujecie zmiany w Twojej organizacji? Czeka Was aktualizacja statutu? Jeden z członków zarządu zrezygnował? A może zmieniliście siedzibę? Przeczytaj jak się przygotować i jak przeprowadzić zmiany w NGO.

Statut – jaką rolę pełni, jak go zmienić?

Uchwały, protokół - zmiana statutu stowarzyszenia, fundacji

Jak przygotować się do zmian w organizacji (np. statutu, władz, siedziby)? [materiał w przygotowaniu]

Reklama

Te zmiany musisz zgłosić do KRS

Niektóre ze zmian wprowadzanych w organizacji musimy zgłosić do Krajowego Rejestru Sądowego. W artykule poniżej znajdziesz informację jakie to zmiany i z czego wynika obowiązek ich zgłoszenia.

Jakie informacje trzeba zgłaszać do KRS?

Sprawdź jak zgłosić zmianę do KRS

Masz 7 dni na powiadomienie KRS o zmianach. Sprawdź jak zgłosić zmianę w organizacji pozarządowej do KRS. Znajdziesz tutaj informacje o tym, jakie formularze należy wypełnić, kto je podpisuje i jakie dokumenty się do nich dołącza.

Zgłaszanie zmian do KRS

Opłaty za zgłaszanie zmian w KRS

Sprawdź czy dotyczą Cię opłaty za zgłoszenie zmian w KRS i ile wynoszą. Podajemy też numery rachunków do uiszczenia opłaty sądowej.

Opłaty, oddziały i nr kont KRS-ów

Reklama