Poradnik - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Nie znalazłeś/-łaś w poradnik.ngo.pl odpowiedzi na swoje pytanie? Napisz info@ngo.pl, zadzwoń 22 828 91 21, pon.-pt. g. 9-13

Zakładanie federacji - związku stowarzyszeń - i inne sposoby na współpracę między organizacjami pozarządowymi.

Federacja czyli związek stowarzyszeń Inne formy instytucjonalnej współpracy między NGO-sami [MATERIAŁ W PRZYGOTOWANIU]

Co to jest federacja

Federacja czyli związek stowarzyszeń pozwala współdziałać różnym organizacjom w ramach jednego, zarejestrowanego podmiotu. Zobacz jakie korzyści może to przynieść.

Kto i po co tworzy federację?

Federacja - od czego zacząć?

Budowanie federacji jest trudniejsze niż tworzenie fundacji czy stowarzyszenia. To proces dłuższy i mozolniejszy. Ale też zwykle z udziałem aktorów, którzy mają już doświadczenie w działalności społecznej.

Tworzenie federacji krok po kroku

Piszemy statut federacji

Podobnie jak w przypadku "pojedynczych" organizacji status jest najważniejszym dokumentem wewnętrznym, regulującym funkcjonowanie danego podmiotu. Statut federacji napisać jest o tyle trudniej, że ma on pogodzić interesy i pomysły nieraz naprawdę dużej grupy NGO-sów.

Statut federacji

Rejestracja federacji w KRS

Federacja czyli związek stowarzyszeń uzyskuje osobowość prawną po rejestracji w Krajowym Rejestrze Sądowym. Zobacz co zrobić, żeby gładko przejść ten proces.

Jak zarejestrować federację w KRS

Federacja – wzory dokumentów

Obowiązki, działalność gospodarcza, nowi członkowie federacji

Federacja - związek stowarzyszeń - jest zarejestrowana, działa, okrzepła. Zobacz na co powinna zwrócić uwagę już funkcjonująca federacja.

Federacja w działaniu

Partnerstwa, sieci

[MATERIAŁ W PRZYGOTOWANIU]

Reklama