Poradnik - ngo.pl

Nie znalazłeś/-łaś w poradnik.ngo.pl odpowiedzi na swoje pytanie? Napisz info@ngo.pl, zadzwoń 22 828 91 21, pon.-pt. g. 9-13

Czas trwania: 0:58:37
Zastanawiasz się, jak technologie, narzędzia mogą wspomóc pracę zespołu Twojej fundacji, stowarzyszenia? Poznaj 6 rzeczy, które możesz wprowadzić w Twojej organizacji, aby pracowało wam się wygodniej i szybciej. Dowiedz się też, z jakich programów warto skorzystać w dużo niższej cenie lub za darmo dzięki TechSoup Polska.
Czas trwania: 00:57:55
Nie tylko FB służy informacyjnie organizacjom pozarządowym. Chcesz dowiedzieć się więcej o alternatywnych kanały komunikacji dla NGO w Social Media? Poznaj podstawowe funkcje Clubhouse, TikTok, Pinterest.
Czas trwania: 01:08:38
Wysyłasz maile do odbiorców działań Twojego stowarzyszenia, fundacji, kontaktujesz się z darczyńcami? Pozyskujesz dane osobowe do promocji? Jak postępować z tymi danymi i nie łamać RODO?
Czas trwania: 1:00:18
Jak podzielić zadania promocyjne w zespole? Jak dbać o efektywność wydatków promocyjnych? Czy promocja NGO musi zawsze kosztować?
Czas trwania: 0:58:57
Od czego zacząć myślenie o promocji Twojej fundacji, stowarzyszenia? Jak przygotować się do promowania działań? Z jakich form może skorzystać każda organizacja, szczególnie ta początkująca w zakresie promocji?
Czas trwania: 00:51:47
Darowizny, kwesty, crowdfunding, SMS-y charytatywne, a może aukcje? Chcesz dowiedzieć się, jak zbierać środki na działania Twojej fundacji albo stowarzyszenia, adekwatnie do Waszych potrzeb i możliwości organizacyjnych?
Czas trwania: 0:53:45
Jak można zbierać z FaniMani darowizny od zakupów online dla Twojego stowarzyszenia, fundacji? Dlaczego właśnie teraz jest idealny moment, żeby zacząć to robić? Zapraszamy – obejrzyj nagranie z webinarium ngo.pl!
Czas trwania: 1:14:15
Szukasz pracownika? Prowadzisz księgowość organizacji, jesteś w jej zarządzie? Masz wątpliwości, jak zgodnie z prawem postępować z danymi osobowymi w czasie rekrutacji lub trwania zatrudnienia? Nie wiesz czy dopuszczalne jest sprawdzanie profili kandydatów na pracowników lub kontrola ich poczty elektronicznej? Zobacz nagranie z webinarium ngo.pl i SCWO o RODO oraz danych pracowników.
Czas trwania: 0:48:33
Chcesz dowiedzieć się, jak sfinansować projekty i inicjatywy Twojej fundacji lub stowarzyszenia, wykorzystując możliwości i zasięg serwisu Allegro Lokalnie? Zapraszamy - obejrzyj nagranie z webinarium ngo.pl!
Czas trwania: 00:57:52
E-mail bez wątpienia nadal stanowi jeden z głównych kanałów komunikacji w sieci. Dlatego organizacje społeczne w swoich działaniach powinny aktywnie korzystać z niego, by edukować, budować relacje z fanami i pozyskiwać wsparcie dla swoich działań. Zobaczcie nagranie z webinarium ngo.pl i SCWO o skutecznym e-mail marketingu dla organizacji!
Czas trwania: 1:02:03
Historie towarzyszą ludzkości od zawsze. To najważniejsza forma naszej komunikacji. I wszyscy potrafimy je opowiadać. Jednak pewne historie mocniej angażują nasze emocje, a innych słuchamy obojętnie. Dlaczego? Co sprawia, że z pewnymi bohaterami od razu się utożsamiamy i z przejęciem śledzimy ich losy? Jak wykorzystać opowieść jako narzędzie promujące organizację, wydarzenie? Zobaczcie nagranie z webinarium o storytellingu kampanii To działa i ngo.pl!
Czas trwania: 01:17:08
Na pewno słyszeliście o rządowym pakiecie specjalnych przepisów na czas epidemii. Które z nich dotyczą organizacji pozarządowych i mogą Was wspomóc? Poznajemy najważniejsze punkty „Tarczy”, mające znaczenie dla wielu stowarzyszeń i fundacji. Zobaczcie nagranie z webinarium ngo.pl i SCWO!
Czas trwania: 01:05:58
Zastanawiasz się nad rozpoczęciem działań na Twitterze? A może kiedyś spróbowałaś/-łeś, ale to medium nie przekonało cię? To mit, że z Twittera korzystają tylko politycy i dziennikarze. Chcesz dowiedzieć się więcej? Obejrzyj nagranie z webinarium "Twitter – jak wykorzystać go w działaniach społecznych? ". Zapraszamy!
Czas trwania: 01:12:46
W marcu organizacje pozarządowe sporządzają i podpisują sprawozdanie finansowe. To jeden z najważniejszych obowiązków prawie każdej organizacji. Chcesz wiedzieć więcej o sprawozdaniach finansowych NGO? Obejrzyj nagranie z webinarium "Jak sporządzić sprawozdanie finansowe organizacji pozarządowej?".
Czas trwania: 01:07:53
Zajmowanie się komunikacją lub promocją nie jest dzisiaj prostą sprawą. Każdego dnia pojawiają się nowe aplikacje, serwisy i miejsca w Internecie, w których się bywa. Jak odnaleźć się w tym gąszczu? Obejrzyjcie nagranie z webinarium "Organizacja w sieci – na jakie kanały komunikacji warto postawić w 2020 roku". Zapraszamy!
Czas trwania: 1:02:06
Chcesz pozyskać firmę do współpracy z Twoją organizacją? Jak się do tego zabrać? Czego oczekuje biznes od fundacji i stowarzyszeń? Obejrzyj nagranie z webinarium "Współpraca NGO z biznesem – od czego zacząć?". Dużo przykładów i praktyki! Zapraszamy!
Czas trwania: 1:10:51
Szukasz funduszy na działanie edukacyjne, kulturalne, charytatywne? Chcesz umieścić projekt na platformie internetowej i wykorzystać narzędzie finansowania społecznościowego? Obejrzyj nagranie webinarium ngo.pl "Crowdfunding w dobrym stylu". Zapraszamy!
Czas trwania: 01:03:14
Krótkie formy wideo to przyszłość mediów społecznościowych. Lepiej zawczasu się z nimi zaprzyjaźnić! Aby dowiedzieć się, jak to działa i jak może pomóc Twojej organizacji w komunikacji, obejrzyj nagranie z webinarium ngo.pl – "Instagram Stories – rób to dobrze!". Zapraszamy!
Czas trwania: 00:58:51
Jak szukać darczyńców w sieci? Jak przygotować skuteczną zbiórkę darowizn w internecie? Odpowiedzi na te i inne pytania, dotyczące zbierania pieniędzy od darczyńców indywidualnych na misję organizacji, znajdziesz w nagraniu z webinarium ngo.pl. Zapraszamy do obejrzenia!
Czas trwania: 00:52:10
Jak sprawnie i przekonująco przedstawić misję organizacji? Co i jak opowiadać, by zdobywać darczyńców indywidualnych? Przykłady naprawdę dobrych apeli i haseł fundraisingowych.