Poradnik - ngo.pl

Nie znalazłeś/-łaś w poradnik.ngo.pl odpowiedzi na swoje pytanie? Napisz info@ngo.pl, zadzwoń 22 828 91 21, pon.-pt. g. 9-13

Czas trwania: 01:13:35
Jak tworzyć komunikaty do darczyńców? Czy o pieniądzach mówić wprost i co nas w tym wspiera, a co hamuje? Jakie są inspirujące przykłady komunikacji z darczyńcami? Zapraszamy do obejrzenia nagrania webinarium fundraisingowego ngo.pl z Mayą Olszewską.
Czas trwania: 00:55:58
Jak zapobiegać wypaleniu aktywistycznemu czy zmęczeniu empatią w organizacjach społecznych? Jakie rozwiązania – indywidualne i organizacyjne – warto wprowadzić w zespole Twojej organizacji? Zapraszamy do obejrzenia nagrania webinarium ngo.pl z Natalią Saratą.
Czas trwania: 01:54:57
W październikowym webinarium cyklu „Wdrażaj fundraising w Twojej NGO” został omówiony temat komunikacji z darczyńcami indywidualnymi poprzez stronę internetową. W zależności od charakteru potrzeb można: zaprojektować www, której główną funkcją będzie zbiórka pieniędzy albo wbudować wezwania do działania i mechanizmy do wpłat w już istniejącą stronę organizacji.
Czas trwania: 01:06:47
Czy istnieje droga od prowadzenia biznesu do fundraisingu? Czy fundraiser to po prostu dobry sprzedawca? Jak rozpocząć poszukiwanie stałych darczyńców? Rozmawialiśmy o tym z Krzysztofem Banachem na webinarium fundraisingowym ngo.pl „Jak przełamać opory przed fundraisingiem?". Zapraszamy – obejrzyj nagranie i wykonaj ćwiczenie fundraisingowe.
Czas trwania: 01:04:12
Jak formułować apele fundraisingowe i dobrze komunikować się z różnymi darczyńcami? Jak podtrzymywać relacje, które są tak ważne w fundraisingu? Rozmawialiśmy o tym z Pauliną Kasperską na webinarium fundraisingowym ngo.pl „Jak konstruować apele fundraisingowe?". Zapraszamy – obejrzyj czwarte webinarium ngo.pl z cyklu „Wdrażaj fundraising w Twojej NGO” i wykonaj ćwiczenie fundraisingowe.
Czas trwania: 01:04:46
Jedne z najczęściej zadawanych pytań podczas szkoleń z fundraisingu to: jak zachęcić darczyńców do wsparcia „nieoczywistego” celu, jak przekonać do zbiórek innych niż np. na operację chorego dziecka? Postanowiliśmy poszukać odpowiedzi zapraszając do rozmowy fundraiserkę Martę Dietrich. Zapraszamy – obejrzyj trzecie webinarium ngo.pl z cyklu „Wdrażaj fundraising w Twojej NGO” i wykonaj ćwiczenie fundraisingowe.
Czas trwania: 01:01:10
Jak w praktyce planować fundraising? Jak znaleźć balans w różnych narzędziach finansowania NGO i nie zniechęcać się w szukaniu regularnej pomocy? Rozmawialiśmy o tym na drugim webinarium ngo.pl z cyklu „Wdrażaj fundraising w Twojej NGO”. Zapraszamy – obejrzyj nagranie z webinarium ngo.pl i wykonaj ćwiczenie fundraisingowe.
Czas trwania: 01:01:13
Od czego zacząć fundraising, żeby miał sens? Jak wdrożyć go krok po kroku w Twoim stowarzyszeniu, fundacji? O rozpoczynaniu fundraisingu, ale też o jego trendach i realiach rozmawialiśmy na pierwszym webinarium ngo.pl z cyklu „Wdrażaj fundraising w Twojej NGO”. Zapraszamy! Obejrzyj nagranie z webinarium ngo.pl.
Czas trwania: 00:52:39
Emocje czy liczby? Historie zwykłych ludzi czy udział celebrytów? Dobre czy złe wiadomości? Chcesz dowiedzieć się, jakie treści i formaty w komunikacji działań organizacji działają najskuteczniej? Zapraszamy! Obejrzyj nagranie z webinarium ngo.pl i kampanii „To działa!".
Czas trwania: 00:52:19
Jak prosić o darowizny? Jak przekonać Darczyńców, że warto wesprzeć misję Twojej organizacji? Jeśli chcesz się tego dowiedzieć i rozwinąć swoje umiejętności fundraisingowe – obejrzyj nagranie z webinarium ngo.pl „Jak pisać, żeby zbierać pieniądze?".
Czas trwania: 01:00:36
Chcesz założyć stronę www Twojej NGO i zastanawiasz się, w jakim oprogramowaniu? Czy WordPress spełni potrzeby Twojej organizacji? Poznaj podstawy środowiska WordPress i dowiedz się, jak rozpocząć z nim przygodę.
Czas trwania: 01:00:26
Twoja NGO ma stronę www, ale chcecie ją odświeżyć, zmienić? A może dopiero planujecie ją założyć i chcecie zadbać o jej dostępność, np. dla osób niepełnosprawnych? Zapraszamy do obejrzenia nagrania z webinarium o dostępności stron, przeprowadzonego przez portal ngo.pl i SCWO 21 października 2021 r. Było to drugie z cyklu trzech webinariów o stronie www NGO.
Czas trwania: 01:00:37
Twoja NGO ma stronę www, ale chcecie ją odświeżyć, zmienić? A może dopiero planujecie ją założyć? Jak myśleć o stronie internetowej? Dlaczego warto ją założyć (i nie stawiać tylko na profil na Facebooku)? O co na niej zadbać?
Czas trwania: 0:58:37
Zastanawiasz się, jak technologie, narzędzia mogą wspomóc pracę zespołu Twojej fundacji, stowarzyszenia? Poznaj 6 rzeczy, które możesz wprowadzić w Twojej organizacji, aby pracowało wam się wygodniej i szybciej. Dowiedz się też, z jakich programów warto skorzystać w dużo niższej cenie lub za darmo dzięki TechSoup Polska.
Czas trwania: 00:57:55
Nie tylko FB służy informacyjnie organizacjom pozarządowym. Chcesz dowiedzieć się więcej o alternatywnych kanały komunikacji dla NGO w Social Media? Poznaj podstawowe funkcje Clubhouse, TikTok, Pinterest.
Czas trwania: 01:08:38
Wysyłasz maile do odbiorców działań Twojego stowarzyszenia, fundacji, kontaktujesz się z darczyńcami? Pozyskujesz dane osobowe do promocji? Jak postępować z tymi danymi i nie łamać RODO?
Czas trwania: 1:00:18
Jak podzielić zadania promocyjne w zespole? Jak dbać o efektywność wydatków promocyjnych? Czy promocja NGO musi zawsze kosztować?
Czas trwania: 0:58:57
Od czego zacząć myślenie o promocji Twojej fundacji, stowarzyszenia? Jak przygotować się do promowania działań? Z jakich form może skorzystać każda organizacja, szczególnie ta początkująca w zakresie promocji?
Czas trwania: 00:51:47
Darowizny, kwesty, crowdfunding, SMS-y charytatywne, a może aukcje? Chcesz dowiedzieć się, jak zbierać środki na działania Twojej fundacji albo stowarzyszenia, adekwatnie do Waszych potrzeb i możliwości organizacyjnych?
Czas trwania: 0:53:45
Jak można zbierać z FaniMani darowizny od zakupów online dla Twojego stowarzyszenia, fundacji? Dlaczego właśnie teraz jest idealny moment, żeby zacząć to robić? Zapraszamy – obejrzyj nagranie z webinarium ngo.pl!