Poradnik - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Nie znalazłeś/-łaś w poradnik.ngo.pl odpowiedzi na swoje pytanie? Napisz info@ngo.pl, zadzwoń 22 828 91 21, pon.-pt. g. 9-13

Co robić, by organizacja działała sprawnie? Po co organizacji projekty i myślenie projektowe? Jak rozwijać organizację - jej ludzi, jej potencjał, jej finanse?

Projekt

Działania projektowe są bardzo charakterystyczne dla organizacji pozarządowych. Istotą pracy NGO-sów jest dokonywanie pozytywnych zmian w otoczeniu, w którym działają. Z tego powodu organizacje tworzą projekty – przez ich realizację chcą rozwiązywać problemy społeczne. Planowanie/ projektowanie, a następnie praca zgodnie z wypracowanym projektem to cenna umiejętność. Przygotuj się więc do tworzenia projektów i do ich realizacji.

Jak napisać projekt?

Budżet projektu

Wokół budżetu projektu koncentrujemy często najwięcej uwagi przy jego pisaniu - planowaniu. Konstruowanie budżetu to z pewnością jedna z trudniejszych umiejętności, której warto się nauczyć, przystępując do pracy projektowej. Budżet musi być nie tylko logiczny i nie zawierać błędów rachunkowych - musi również ściśle pasować do części merytorycznej projektu, do działań i rezultatów, które w projekcie zaplanowaliśmy.

Jak stworzyć budżet do projektu?

Budżet całej organizacji

Budżet przygotowujemy nie tylko z okazji tworzenia projektu. Organizacja jako całość też powinna mieć budżet. Zwykle będą się na niego składać budżety poszczególnych projektów czy też po prostu różnych naszych działań i aktywności. Warto ogarnąć to "z lotu ptaka" i nie unikać całościowego planowania budżetu na kolejne lata i okresy.

Jak zaplanować budżet całej organizacji?

Zarządzanie strategiczne w organizacji pozarządowej

Myślisz poważnie i przyszłościowo o swojej organizacji. Chcesz żeby działała skutecznie - nie po omacku? Ważna jest dla Ciebie realizacja misji i chcesz, żeby sama misja dobrze odpowiadał temu co naprawdę chcesz robić - co w świecie chcesz naprawić? Strategia to coś nie tylko dla wojskowych!

O co chodzi w zarządzaniu strategicznym

Rodzaje strategii dla organizacji pozarządowych

Analizy strategiczne w organizacji pozarządowej

Zarządzanie ludźmi w organizacji pozarządowej

Bez ludzi nie ma NGO-sów. Lider, zespół, wolontariusze, pracownicy - to ludzie tworzą organizacje pozarządowe. Tym zasobem trzeba zarządzać. Podpowiadamy jak to robić.

Kim są ludzie w organizacji pozarządowej

Zespół

Lider

Organizowanie zasobów ludzkich

Reklama