Poradnik - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Reklama

Organizacje pozarządowe i prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach. Zebrano tu artykuły, które ukazywały się w cyklu ngo.pl i Centrum Pro Bono „Zapytaj prawnika…”.

1

PYTANIA Z ZAKRESU PRAWA PRACY

Cykl „Zapytaj prawnika…” przygotowany został przez portal ngo.pl we współpracy z Centrum Pro Bono. W cyklu odpowiadaliśmy na pytania organizacji pozarządowych z różnych dziedzin prawa. NGO opisywały swoje problemy, a prawnicy z wybranych kancelarii udzielali informacji, na podstawie których powstawały potem artykuły.

Na PYTANIA Z ZAKRESU PRAWA PRACY (podstawy zatrudnienia, umowy, uprawnienia pracownicze, ochrona danych osobowych pracowników) odpowiadała kancelaria Wardyński i Wspólnicy. Materiały publikowane były pod koniec 2016 i na początku 2017 roku. Poniżej pełna lista przygotowanych artykułów.

Zapytaj prawnika… Czy można być pracownikiem i wolontariuszem w tej samej organizacji?

Zapytaj prawnika… Czy można zatrudnić księgowego na umowę o dzieło?

Zapytaj prawnika… Oddział terenowy pracodawcą. Możliwe?

Zapytaj prawnika… Dwie umowy cywilnoprawne u jednego pracodawcy

Zapytaj prawnika… Jak ukarać pracownika

Zapytaj prawnika… Czy i jak określać zakres obowiązków

Zapytaj prawnika… O pracownika organizacji po urlopie wychowawczym

Zapytaj prawnika… Jak liczyć urlopy niepełnoetatowców

Zapytaj prawnika… O przeniesienie na inne stanowisko

Reklama
2

Centrum Pro Bono

!Program Centrum Pro Bono jest realizowany przez Fundację Uniwersyteckich Poradni Prawnych od 2007 roku. Inicjatywa Centrum Pro Bono zaspokaja rosnącą potrzebę pomocy prawnej pro bono na rzecz organizacji III sektora. Głównym obszarem działalności Centrum Pro Bono jest pośredniczenie pomiędzy organizacjami pozarządowymi poszukującymi wsparcia prawnego, a prawnikami, chętnymi do świadczenia pomocy prawnej pro bono. Dodatkowo, ścisła współpraca z kancelariami prawnymi i najlepszymi ekspertami w swoich dziedzinach pozwala nam podejmować wyzwania w postaci różnych projektów edukacyjnych i szkoleniowych skierowanych do organizacji non-profit. Obecnie z Centrum Pro Bono współpracuje 30 kancelarii z całej Polski.

Więcej informacji: http://www.centrumprobono.pl/

3

Kancelaria Wardyński i Wspólnicy

!Kancelaria Wardyński i Wspólnicy jest jedną z największych niezależnych polskich firm prawniczych. Skupiamy się na potrzebach naszych klientów, pomagając im znaleźć skuteczne i praktyczne rozwiązanie najtrudniejszych problemów prawnych.

Firma doradza w wielu dziedzinach, ale jest szczególnie ceniona przez klientów i konkurencję za swoje usługi w dziedzinie prawa pracy, sporów, transakcji, własności intelektualnej i nieruchomości.

Obecnie w firmie jest ponad 100 prawników świadczących obsługę prawną w języku polskim, angielskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim, rosyjskim, czeskim i koreańskim. Nasze biura znajdują się w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu.

Dzielimy się wiedzą i doświadczeniem za pośrednictwem portalu dla prawników i przedsiębiorców (www.codozasady.pl), firmowego Rocznika oraz licznych publikacji i opracowań.

Aktywnie działamy i rozwijamy działalność pro bono.

Potrzebujesz pomocy w innej formie? Masz konkretne pytanie?

Komentarze

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.