Poradnik - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Reklama

Informacje na temat publikacji i stron internetowych poświęconych konsultacjom społecznym

1

Polecane publikacje i strony o konsultacjach społecznych

Jeżeli interesuje Cię, jak planować i prowadzić konsultacje społeczne oraz chcesz się dowiedzieć o tym, co jest najważniejsze w sztuce konsultacji zajrzyj do:

Reklama
2

Informacje o aktualnie prowadzonych konsultacjach

Jeżeli chcesz być na bieżąco z informacjami o tym, jakie konsultacje społeczne są planowane i prowadzone:

O konsultacjach na poziomie centralnym dowiesz się z:

  • Serwisu Rządowego Procesu Legislacji – dostępnego pod adresem legislacja.rcl.gov.pl, który stanowi najpełniejsze źródło informacji o konsultacjach publicznych prowadzonych przez administrację centralną. Serwis daje możliwość wyszukiwania projektów aktów prawnych pod względem różnych kategorii oraz subskrypcji powiadomień dotyczących konsultacji publicznych,
  • Biuletynów Informacji Publicznej poszczególnych ministerstw,
  • Zakładki o konsultacjach w portalu ngo.pl – www.konsultacje.ngo.pl,

O konsultacjach na poziomie lokalnym dowiesz się:

  • ze stron www i BIP jednostek samorządu terytorialnego,
  • od urzędników zajmujących się w urzędach gmin/miast/powiatów/województw sprawami organizacji pozarządowych lub komunikacją społeczną,
  • z zakładki o konsultacjach na portalu ngo.pl - www.konsultacje.ngo.pl,
  • od federacji organizacji pozarządowych operujących na terenie twojej gminy/powiatu/województwa.

Sprawdź również zasoby portalu www.partycypacjaobywatelska.pl i jego części poświęconej w szczególności konsultacjom społecznych: www.konsultacjezzasadami.pl.


Część poradnika dotycząca konsultacji społecznych została opracowana przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych i Pracownię Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia” w ramach projektu „Konsultacje z zasadami” (www.konsultacjezzasadami.pl). Autorzy: Oktawiusz Chrzanowski (FISE), Ewa Stokłuska, Katarzyna Wyrwińska, Agata Bluj („Stocznia”)

Potrzebujesz pomocy w innej formie? Masz konkretne pytanie?

Komentarze

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.