Poradnik - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL

Reklama

Informacje na temat publikacji i stron internetowych poświęconych konsultacjom społecznym

1

Polecane publikacje i strony o konsultacjach społecznych

Jeżeli interesuje Cię, jak planować i prowadzić konsultacje społeczne oraz chcesz się dowiedzieć o tym, co jest najważniejsze w sztuce konsultacji zajrzyj do:

Reklama
2

Informacje o aktualnie prowadzonych konsultacjach

Jeżeli chcesz być na bieżąco z informacjami o tym, jakie konsultacje społeczne są planowane i prowadzone:

O konsultacjach na poziomie centralnym dowiesz się z:

  • Serwisu Rządowego Procesu Legislacji – dostępnego pod adresem legislacja.rcl.gov.pl, który stanowi najpełniejsze źródło informacji o konsultacjach publicznych prowadzonych przez administrację centralną. Serwis daje możliwość wyszukiwania projektów aktów prawnych pod względem różnych kategorii oraz subskrypcji powiadomień dotyczących konsultacji publicznych,
  • Biuletynów Informacji Publicznej poszczególnych ministerstw,
  • Zakładki o konsultacjach w portalu ngo.pl – www.konsultacje.ngo.pl,

O konsultacjach na poziomie lokalnym dowiesz się:

  • ze stron www i BIP jednostek samorządu terytorialnego,
  • od urzędników zajmujących się w urzędach gmin/miast/powiatów/województw sprawami organizacji pozarządowych lub komunikacją społeczną,
  • z zakładki o konsultacjach na portalu ngo.pl - www.konsultacje.ngo.pl,
  • od federacji organizacji pozarządowych operujących na terenie twojej gminy/powiatu/województwa.

Sprawdź również zasoby portalu www.partycypacjaobywatelska.pl i jego części poświęconej w szczególności konsultacjom społecznych: www.konsultacjezzasadami.pl.


Część poradnika dotycząca konsultacji społecznych została opracowana przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych i Pracownię Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia” w ramach projektu „Konsultacje z zasadami” (www.konsultacjezzasadami.pl). Autorzy: Oktawiusz Chrzanowski (FISE), Ewa Stokłuska, Katarzyna Wyrwińska, Agata Bluj („Stocznia”)

Potrzebujesz pomocy w innej formie? Masz konkretne pytanie?

Komentarze

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.