Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Reklama

Sprawdź jak mogą wyglądać regulaminy władz stowarzyszenia i fundacji.

1

Regulaminy organizują pracę władz

W statucie stowarzyszenia/fundacji powinny znaleźć się informacje o trybie pracy oraz o sposobie podejmowania decyzji przez poszczególne władze. Często w statutach pojawia się zapis mówiący o tym, że np. zarząd, komisja, rada, obradują na podstawie zatwierdzonych przez siebie regulaminów. Choć regulaminy nie są dokumentami wymaganymi przez prawo, to opracowanie ich pozwala m.in. dookreślić tryb pracy, jej zasady. Warto więc opracować, uchwalić i korzystać z nich w organizowaniu pracy właściwych władz. Zapisy w tych regulaminach muszą być zgodne z zapisami w statucie danej organizacji.

Reklama
2

Regulaminy władz stowarzyszenia

  1. Regulamin walnego zebrania stowarzyszenia - kliknij tutaj.
  2. Regulamin pracy zarządu stowarzyszenia - kliknij tutaj.
  3. Regulamin pracy komisji rewizyjnej stowarzyszenia - kliknij tutaj.
3

Regulaminy władz fundacji

  1. Regulamin pracy zarządu fundacji - kliknij tutaj.
  2. Regulamin pracy rady fundacji (komisji rewizyjnej) - kliknij tutaj.
Więcej z tego działu
Potrzebujesz pomocy w innej formie? Masz konkretne pytanie?
Poniedziałek-piątek 9:00-13:00
Do wypełnienia na stronie
Informatorium_ngo
Komentarze
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.