Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Pakiet startowy NGO - przewodnik dla początkujących

Założyłaś/-eś NGO i nie wiesz co dalej, o czym pamiętać i na co zwracać uwagę? Spokojnie - przeczytaj poniższe artykuły i wszystko będzie jasne.

Jak działać

Osiem najważniejszych zasad dotyczących prowadzenia organizacji.

Praktyczne wskazówki

Reklama

Terminy

Najważniejsze terminy dla organizacji wiążą się między innymi z obowiązkami dotyczącymi sprawozdawczości, podatków, zatrudniania i obowiązków wobec ZUS. Sprawdź co musisz wiedzieć na ten temat.

O jakich terminach trzeba pamiętać?

Finansowanie

Pytanie o finansowanie działań organizacji jest jednym z najczęściej stawianych pytań. Podpowiadamy skąd fundacje i stowarzyszenia mogą brać pieniądze na swoje działania.

Z czego finansować działania, projekty?

Koszty i wydatki

Nawet najmniejsze organizacje, stawiające w 100% na pracę społeczną, będą miały koszty i wydatki. Jak wydawać pieniądze w NGO? Zbieramy najważniejsze informacje.

Jak wydawać pieniądze w NGO?

Współpraca z władzami

Prowadząc fundacje lub stowarzyszenie zastanawiamy się czy i jak współpracować z władzami czyli administracją publiczną. Podpowiadamy co trzeba wiedzieć o tej współpracy, czym się charakteryzuje i gdzie szukać zasad, które ją określają.

Czy warto i jak współpracować z władzami?

Podstawy prawne

Najważniejsze rzeczy, które trzeba wiedzieć z ustaw: Prawo o stowarzyszeniach, Ustawy o fundacjach i Ustawy o pożytku.

Jakie akty prawne koniecznie trzeba znać?

Zasady

Kto podejmuje decyzje w organizacji? Kto ponosi odpowiedzialność? Jakie są najważniejsze zasady, o których musisz pamiętać prowadząc organizacje?

Jakie są podstawy prowadzenia stowarzyszenia lub fundacji?

Reklama